Нижня палата Парламенту Нідерландів у четвер, 22 лютого, проголосувала за визнання факту геноциду вірмен в Османській імперії на початку 20 століття.
Рішення підтримали всі три основні парламентські політичні сили: за відповідну резолюцію віддали голоси 142 депутати, троє проголосували проти.
Такий крок прогнозовано призведе до чергового витка загострення відносин із Туреччиною, так як Анкара категорично заперечує факт геноциду.
Дипломатичний скандал між Нідерландами і Туреччиною вже спалахував у березні минулого року, коли турецьких чиновників не впустили на територію Королівства для проведення політичної агітації серед своїх співгромадян напередодні конституційного референдуму.
Фізичне знищення та депортації вірмен в Османській імперії в 1915-1916 роках призвело до загибелі як мінімум 1 мільйона чоловік.
Крім Вірменії ці події геноцидом визнали ще близько 30 держав, а також 48 з 50 штатів США, окремі штати Австралії таі Бразилії, регіони Іспанії, Уельс, Шотландія і Північна Ірландія.
Резолюції із засудженням геноциду вірмен неодноразово приймали Рада Європи та Європейський парламент.
Україна геноцид вірмен не заперечує, але Верховна Рада не приймала резолюцій з цього питання, щоб не ускладнювати відносини з Туреччиною.
Туреччина та Азербайджан категорично заперечують геноцид вірмен та інших християнських народів Османської імперії. Офіційно Анкара визнає, що проти цивільного населення скоювалися злочини, стверджуючи, що вони не були геноцидом.
Зокрема, у відповідь на голосування Бундестагу за резолюцію про геноцид вірмен в червні 2016 року Анкара відкликала з Берліна свого посла. Роком раніше Туреччина аналогічно відреагувала на визнання геноциду вірмен Австрією.