UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Македонії обійшов вето президента на перейменування країни

Македонські депутати запевняють, що зміна назви не посягає на незалежність країни.

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду. 69 македонських депутатів у парламенті, який має 120 місць, затвердили угоду про перейменування країни на Північну Македонію.

Законодавці від головної опозиційної партії утрималися від голосування на знак протесту проти угоди, яку вони називають "капітуляцією", зазначає "Радіо свобода".

"Найважливіше, що ця угода не ставить під загрозу нашу незалежність. Навпаки, це посилює нашу незалежність, відкриваючи двері до НАТО та Європейського союзу", – сказав міністр закордонних справ Нікола Димитров під

Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Димитров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати як "неконституційну" схвалену парламентом у столиці Скоп'є угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії тривала понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменною грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії в Євросоюз і НАТО.

Більше про питання перейменування Македонії читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) втратити історичний шанс" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".