UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Грузії одноголосно підтримав європейські прагнення українського народу

Грузинські депутати поклали головну відповідальність за нормалізацію ситуацію в країні на владу України, які розпочати діалог з опозицією та громадянським сектором.

Парламент Грузії висловив солідарність з європейськими прагненнями українського народу. Про це йдеться в заяві парламенту, прийнятому одноголосно 118 голосами і підготовленому спільно парламентською більшістю ("Грузинська мрія") і меншістю (Нацрух).

"Парламент Грузії висловлює крайню стурбованість у зв'язку з розвиваються за останні дні подіями в Україні та у зв'язку з застосуванням сили проти мирних громадян, що стало причиною загибелі людей та заподіяння їм тяжких каліцтв. Ми висловлюємо співчуття і співчуваємо українському народу. Парламент Грузії засуджує прояви насильства в будь-якій формі і ескалацію ситуації, яка може призвести країну до широкомасштабного громадянського протистояння", - йдеться в заяві.

Парламент Грузії вважає, що застосування сили і зростання напруженості не виведе країну з політичної кризи і закликає сторони, шукати шляхи виходу тільки мирним шляхом. "Головна відповідальність у цьому процесі покладається на владу України, які повинні прийняти всі заходи для початку діалогу з опозицією та громадянським сектором з метою подолання кризи, що виникла і розрядження ситуації", - зазначає парламент Грузії.

"Парламент Грузії висловлює повну солідарність прагненню українського народу, стати повноцінним членом європейської родини, заснованої на свободу, верховенство закону і права людини, і висловлює впевненість, що Росія не зможе змусити ні Україну і ні Грузію, змінити свій європейський вибір шляхом відмови від Угоди про асоціацію", - йдеться в заяві.

Голова парламенту Давид Усупашвілі підкреслив одностайну позицію представлених у парламенті політичних сил щодо подій в Україні. "Сподіваюся, що ця заява буде нехай невеликий, але нашою часткою у мирному врегулюванні питання", - сказав Усупашвілі.

Це друга заява парламенту Грузії після початку в Україні наприкінці минулого року масових виступів у зв'язку з припиненням підписання угод з ЄС. Перша заява парламент прийняв 11 грудня, тоді в голосуванні не брали участь депутати від національного руху, який вимагав більш різкого тексту. !zn