Парламент Франції схвалив новий закон про стеження за громадянами країни.
Як повідомляє агентство Франс Прес, національні збори (нижня палата парламенту) Франції у вівторок у першому читанні ухвалив законопроект, що надає спецслужбам широкі повноваження для стеження за громадянами.
Нове законодавство дозволить спецслужбам отримувати персональні дані громадян у Інтернет-провайдерів і операторів мобільного зв'язку, а також без рішення суду здійснювати прослуховування переговорів підозрюваних у тероризмі.
Більша частина всіх представлених у парламенті фракцій проголосувала "за", хоча противники закону знайшлися серед представників кожної партії. Закон також розкритикувала правозахисна організація Amnesty International, заявивши, що він "на крок наближає Францію до наглядової державі".
Закон був схвалений обома палатами парламенту Франції на тлі недавньої витоку інформації через Wikileaks про те, що спецслужби США довгий час прослуховували телефонні розмови трьох останніх президентів Франції Жака Ширака, Ніколя Саркозі та Франсуа Олланда.
Низка терактів і ПП, які спровокували обговорення закону, що почалася у Франції 7 січня з нападу на редакцію Charlie Hebdo. Тоді у редакції журналу двоє озброєних ісламістів застрелили 12 осіб. Луз намалював знамениту обкладинку першого після трагедії номери з пророком Мухаммедом, який тримає в руках табличку з написом "Je suis Charlie". Терористи брати Куаши були вбиті 9 січня.
Як писало ZN.UA, антитерористична операція охопила кілька країн Євросоюзу після трагедії у Франції, коли від куль екстремістів.