UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Британії розпочинає оцінку законопроекту про скасування законів ЄС

Він передбачає скасування дії Закону про Європейські співтовариства 1972 року і заміну на території країни законів ЄС законами Великобританії.

Парламент Великобританії приступить до детального розгляду законопроекту про скасування законодавства Євросоюзу на території Сполученого Королівства після Brexit. Так звана "комітетська стадія" почнеться у вівторок в Палаті громад парламенту.

Очікується, що обговорення в Палаті громад триватимуть два дні на цьому тижні, за цей час депутати мають визначити проблемні місця в законопроекті і запропоновані поправки до нього. Пізніше, протягом ще шести днів буде обговорюватися законопроект вже з внесеними до нього поправками. Потім пройде третій етап дебатів, за підсумками якого документ винесуть на голосування.

У разі схвалення законопроект передадуть в Палату лордів для детального розгляду, і тільки тоді він зможе отримати "королівську санкцію" - згоду королеви Великобританії Єлизавети Другої і, таким чином, стати законом.

Законопроект, що отримав неофіційну назву "Великий законопроект про скасування" (Great Repeal Bill, GRB), передбачає скасування дії Закону про Європейські співтовариства 1972 року і заміну на території країни законів ЄС законами Великобританії.

Під час реалізації GRB парламентаріям доведеться переглянути сотні, якщо не тисячі, європейських законів та зрозуміти, які саме з них і як слід переробити в національні, які скасувати, а які нові закони ввести. Політологи відзначають, що у парламентаріїв буде стільки роботи в найближчі два роки з цим законопроектом, що навряд чи вони зможуть паралельно займатися чимось ще. За даними бібліотеки Палати громад британського парламенту, в даний час в Британії діють 19 тисяч законодавчих норм ЄС.

Між тим, британські ЗМІ зазначають, що уряд прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей може зіткнутися з серйозними труднощами, оскільки низка членів парламенту виступають з різкою критикою законопроекту. Зокрема, частина депутатів наполягає на необхідності більш м'якого процесу виходу країни з ЄС.

Раніше, автор статті 50 Лісабонської угоди і колишній посол Британії в ЄС Джон Керр сказав, що прем'єр-міністру Великобританії Терези Мей варто припинити вводити виборців в оману і визнати, що Brexit можна уникнути. Для цього потрібно, щоб країна в односторонньому порядку припинила переговори про вихід з ЄС.