UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Римський здійснить перший візит до Еквадору, Болівії і Парагваю

Візит понтифіка в Латинську Америку триватиме вісім днів.

Глава Римсько-католицької церкви папа Франциск 5 липня розпочинає свій перший візит до Еквадору, Болівії і Парагваю.

Візит триватиме вісім днів. Спочатку понтифік відвідає Еквадор (5-8 липня), потім - Болівію (8-10 липня), після чого - Парагвай (10-12 липня).

Цей візит в Латинську Америку для Франциска стане другим - в 2013 році він відвідав Бразилію для участі у Всесвітньому дні молоді.

Наголошується, що папа Римський (за походженням - аргентинець) їде в не найрозвиненіші країни континенту, для яких характерний високий рівень нерівності, бідності та географічної віддаленості.

В Еквадорі Франциск побуває в столиці Кіто і найбільшому місті Гуаякіль, в Болівії відвідає Ла-Пас і Санта-Крус, у Парагваї - Асунсьйон і місто Каакупе. Для відвідування всіх намічених пунктів програми йому знадобиться зробити сім перельотів, заплановані 22 виступу перед віруючими.

Це турне вже назвали одним з найбільш напружених з вчинених Франциском з моменту вступу на престол глави Римсько-католицької церкви в березні 2013 року.

Також заплановані його зустрічі з президентами Рафаелем Корреа (Еквадор), Ево Моралесом (Болівія), Орасіо Картесом (Парагвай) і рядом інших керівників країн регіону в ході польової меси в Кіто.

Папа відвідає нетрі одного з неблагополучних районів парагвайської столиці Асунсьйон і одну з найбільш небезпечних в'язниць континенту Palmasola в Болівії, де містяться 3,5 тисячі ув'язнених, щоб поговорити з деякими з них. У 2013 році конфлікт між в'язнями цієї в'язниці призвів до загибелі десятків людей.

Читайте також: Папа Римський повинен вказати Путіну на його лицемірство - посол України

Франциск є четвертим папою Римський, які відвідували Латинську Америку. До нього це робили папа Павло Шостий в 1968 році, Іван Павло Другий (в загальній складності майже 20 поїздок) і Бенедикт Шістнадцятий (два візити).

Раніше повідомлялося, що 11 червня відбулася зустріч у Ватикані Папи Римського Франциска і російського президента Володимира Путіна, на якій понтифік закликав Путіна докласти щирі зусилля для миру в Україні.