UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Римський виступає проти штучного інтелекту

Понтифік стурбований, щоб штучний інтелект і різноманітні техноновинки, не призвели до нової "формі варварства", де закон найсильніших переважає над загальним благом.

Глава римо-католицької церкви Папа Франциск, виступаючи на конференції "Суспільне благо в цифровому сторіччі", що відбулася у Ватикані, звернувся до глав IT-компаній про наслідки аморального технологічного прогресу, який може призвести до занепаду соціуму, пише Reuters.

"Видатні досягнення в області технології, особливо в штучному інтелекті, починають відігравати все більш значну роль у всіх областях людської діяльності", - заявив Папа Франциск.

Він також закликав громадськість до відкритого діалогу щодо цих питань. Понтифік попередив про небезпеку використання штучного інтелекту "для поширення думок та тенденційних помилкових даних, які можуть отруїти громадські дебати і навіть маніпулювати думками мільйонів людей.

Також понтифік попередив про можливі моральні проблеми, які можуть виникнути в результаті розвитку нових технологій.

"Якщо так званий технічний прогрес людства стане ворогом суспільного блага, це призведе до прискорбному регресу до якоїсь формі варварства, де панує право сильного", - сказав він.

Конференція була присвячена потенційним небезпекам поширення неправдивої інформації і таких технологій, як штучний інтелект і кібербезпеку. У заході брали участь теологи, науковці та керівники ІТ-компаній, зокрема, з-засновник Mozilla Мітчелл Бейкер, директор команди юристів з кібербезпеки з Facebook Гевін Корн, со-засновник LinkedIn Рейд Хоффман і старший віце-президент Western Digital Джим Уелш.

У вересні, Тато Франциск закликав світові уряди прийняти радикальні заходи" і скоротити використання викопного паливаа, заявивши, що світ переживає кліматичну надзвичайну ситуацію.