У Ватикані відбулася церемонія інтронізації нового Папи Римського Франциска. На площі Святого Петра йому були вручені символи папської влади - мантія і "перстень рибалки".
Паллій - розшиту хрестами вовняну стрічку, що символізує вівцю на плечах у пастиря - на плечі понтифіка поклав французький кардинал-протодиякон Жан-Луї Туран. "Перстень рибака" йому вручив італійський кардинал Анджело Содан. До речі, Папа Франциск в цілях економії попросив виготовити каблучку зі срібла, а не із золота, як робилося раніше.
Серед представлених йому ескізів Папа вибрав модель перстені із зображенням Святого Петра з ключами, виконану відомим італійським майстром Манфріні.
Отримавши папські символи, Франциск встав і прочитав коротку промову. Після цього до понтифіка підійшли кардинали, які поцілували йому руку. Франциск обійняв і поцілував кожного з них.
- Папа Франциск - консерватор, затятий противник абортів і одностатевих шлюбів
Трансляцію церемонії інтронізації Папи вели всі великі світові ЗМІ.
Перед церемонією Папа Франциск на "папамобілі" - без броньованої капсули - об'їхав площу Святого Петра, де зібралися тисячі віруючих. По дорозі до собору Франциск цілував дітей, розмовляв з інвалідами, вітав і благословляв присутніх.
Присутні у Ватикані відзначають, що серед тих, хто прийшов на площу, є люди, які тримають в руках плакат футбольної команди Аргентини Сан Лоренцо, за яку вболіває новий понтифік.
Влада Риму вжила безпрецедентних заходів безпеки для забезпечення правопорядку: були задіяні кілька тисяч поліцейських і сотні добровольців. Вся зона навколо Ватикану оточена.
На церемонію прибули 130 делегацій з усього світу, у тому числі шість голів держав, а також предстоятель Константинопольської православної церкви патріарх Варфоломій. Вперше з моменту розколу східного і західного християнства (1054 рік) на церемонії інтронізації Папи Римського присутній глава однієї з помісних православних церков.
Нагадаємо, архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо був обраний 266-м Папою на конклаві, що проходив у Ватикані 12 та 13 березня.
Новий глава римсько-католицької церкви - перший латиноамериканець (родом з Аргентини) і перший єзуїт на Святому престолі.
Будучи обраним понтифіком, він узяв собі ім'я Франциск на честь Франциска Ассизького - середньовічного святого, що заснував орден злидарів ченців.
Під час своєї служби в Аргентині він прославився скромністю і невибагливістю: вважав за краще їздити на громадському транспорті, сам готував собі їжу і жив у звичайному будинку.
Колишній Папа Римський Бенедикт XVI залишив престол 28 лютого: він пояснив своє зречення нестачею сил, щоб гідно керувати церквою. !zn
//www.youtube.com/v/zorRtw28vG8?version=3&hl=ru_RU
Читайте також:
Ватикан відкидає звинувачення у зв'язках Франциска з аргентинською хунтою
Глава УГКЦ запросив Папу Франциска в Україну
Історичне зречення Папи: Святий Престол проголошений "вакантним"