UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Римський поцілував прапор України та засудив різанину у Бучі

До Ватикану приїхали українські діти.

Папа Римський Франциск на щотижневій аудієнції у залі Ватикану засудив різанину у Бучі та поцілував прапор України, який був привезений з цього міста, звільненого від російської окупації. Він також закликав молитися за безневинно вбитих та припинення війни в нашій країні.

«Свіжі новини про війну в Україні, замість того, щоби приносити полегшення та надію, засвідчують, натомість, нові звірства, як от різанина в Бучі. Дедалі жахливіші акти жорстокості, скоєні також і проти цивільного населення, безборонних жінок і дітей. Це жертви, невинна кров яких взиває до неба та благає: “Нехай буде покладено край цій війні! Змусьте зброю замовкнути! Нехай більше не сіється смерть і руйнування!” Помолімося разом за це», – цитує слова Папи Vatican news.

Читайте також: Канада посилює санкції проти Росії через Бучанську різанину

Франциск також розгорнув прапор України, привезений із Бучі. «Цей прапор прибув з війни, саме з цього багатостраждального міста Бучі. І тут є кілька українських дітей, які тепер тут разом із нами. Давайте привітаємо їх та помолимося разом за них», - сказав він.

Після цього на сцену вийшла група дітей, які стали поряд з Папою. «Ці діти були змушені тікати та прибути на чужу землю: це один із плодів війни. Давайте не забувати про них, не забувати про український народ», - заявив Папа.

Він вручив дітям великодні солодощі, а ті подарували йому подарунки.

2 квітня Київщину було звільнено від російських військ, включаючи Ірпінь, Бучу, Гостомель. Після відступу російських військових у звільнених містах та селах було зафіксовано масові випадки загибелі цивільних.

Україна та деякі представники Заходу вимагають притягти Росію до відповідальності за військові злочини через те, що відбувається у Київській області.

Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у цивільних вбивствах». Росія навіть намагалася скликати засідання Ради Безпеки ООН, заявивши про «кричущу провокацію українських радикалів у Бучі». Втім, Рада безпеки ООН відхилила цю ініціативу.

5 квітня Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що російські військові, які чинили звірства у Бучі на Київщині, знову повертаються до України.