Так, глава глобальної фундаментальної кредитної стратегії, автор дослідження Джим Рейд каже, що "чорна смерть" (чума) призвела до другого за силою економічного спаду в історії Великобританії: у 1349 році економіка країни скоротилася на 23,5%.
"Рівень смертності під час спалаху бубонної чуми набагато перевищував сьогоднішню пандемію: дані Центробанку Англії кажуть, що чисельність англійської населення скоротилася з 4,81 млн в 1348 році до 2,60 млн у 1351 році, тобто більш ніж на 40% за три роки", - зазначив Джим Рейд.
Юстинианова чума вбила близько половини світового населення, перекресливши зусилля імператора Юстиніана, який намагався возз'єднати західну і східну частини Римської імперії.
Чума Юстиніана (541-750 рр. Н.е.) призупинила торгівлю та послабила Візантійську імперію на чолі з Юстиніаном I.
За останніми даними, жертвами COVID-19 стали 0,002% світового населення (виходячи із даних про 178 тис загиблих, зараз за даними університету Джонса Хопкінса їх більше 182 тис). Для порівняння: епідемія свинячого грипу 2009-2010 років забрала життя 203 тис чоловік (це 0,003% населення світу).
Самій пасной і безжальної епідемією сучасності є СНІД.
В результаті зараження ВІЛ з моменту відкриття захворювання в 1981 році і по теперішній час померли 0,57% населення (30 млн чоловік), і ця пандемія не закінчується.
Найбільш масштабної пандемією за останні сто років стала "іспанка" ("іспанський грип"), яка поширювалася після Першої світової війни в 1918-1919 роках. Її жертвами стали 50 млн чоловік, або 2,73% світового населення в ті роки.
На щастя, коронавірусна інфекція COVID-19 не увійде в двадцятку найбільш серйозних пандемій в історії людства. У даному сегменті знаходяться епідемії, забрали близько 1 млн життів.
У десятці найгірших захворювань за весь час COVID-19 - 38,5 млн загиблих. А в п'ятірці самих страшних пандемій - до 210 млн жертв, тобто 2,73% населення всієї планети.
Історичні дані і досвід країн, близьких до подолання епідемії, вказує на необхідність отримувати максимально повну інформацію про сьогодення кількості хворих і приймати цілеспрямовані заходи. Це дозволить послабити обмеження, введені для всіх, і поступово запустити економіку. Як вижити при епідемії, виграти час до створення вакцини і не занапастити економіку, читайте в матеріалі Ігоря Іванова "Зараження" на сайті ZN.UA.