UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пандемія негативно впливає на демократію в світі — The Economist

Близько 70 країн прийняли рішення про перенесення виборів та референдумів.

Те, що пандемія COVID-19 невпинно руйнує економіку вже стало «нормою». Однак, від негативного впливу коронавірусу не застрахована навіть демократія. 17 серпня прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила про те, що парламентські вибори в країні будуть перенесені з вересня на жовтень. Ардерн підтримали як прихильники, так і опоненти, пише журнал The Economist.

Дещо раніше навіть президент США Дональд Трамп пропонував відтермінувати президентські вибори в Сполучених Штатах, однак його пропозицію не підтримали. Хоча, важко сказати, що саме спонукало Дональда Трампа, пандемія коронавірусу чи невтішні прогнози стосовно результатів виборів. Так чи інакше, дехто назвав пропозицію Трампа авторитарною.

Однак, під час пандемії вибори були відтерміновані не тільки в деяких демократичних країнах, але і в авторитарних, де диктаторську владу не надто турбує результат, адже вона все одно здобуде перемогу.   

Наразі щонайменше 70 країн прийняли рішення про перенесення загальнонаціональних виборів та референдумів. Більшість країн мали серйозні підстави для перенесення виборів.

Для прикладу, така демократична держава як Швейцарія ще в травні оголосила про те, що перенесе федеральні референдуми. Адже в країні було зафіксовано багато випадків коронавірусу.

У квітні Республіка Чилі також заявила про те, що голосування стосовно змін до Конституції країни буде відтерміновано. На той час у Чилі була найбільша кількість випадків COVID-19 серед країн Південної Америки.

І, нарешті, Нова Зеландія також прийняла рішення про перенесення парламентських виборів, адже в країні був зафіксований черговий спалах коронавірусу.

Деякі авторитарні держави також мали вагомі підстави для «затримки голосування». Наприклад, Іран в розпал пандемії також вирішив перенести другий тур парламентських виборів, адже на той час країна була третьою в світі за кількістю підтверджених випадків COVID-19.

Однак, заява уряду Гонконгу про відтермінуванн виборів внаслідок пандемії коронавірусу, викликає суперечливу реакцію. Для прикладу, дехто сприйняв пандемію лише як привід для затримки голосування, адже чинна влада просто боїться потенційної перемоги опозиції.  

Таким чином, важко сказати, що спонукає авторитарні країни переносити вибори, пандемія чи намагання зберегти владу.

Однак, коронавірус в світі все ще не під контролем, до того ж, експерти прогнозують другу хвилю пандемії. Саме тому, цілком ймовірно, що ще більше країн будуть переносити вибори та референдуми, резюмує журнал.

Читайте також: Карантин через коронавірус може привести до епідемії ожиріння - вчені

Раніше повідомлялося, що Путін оголосив про реєстрацію в Росії першої вакцини від COVID-19.