UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пандемія коронавірусу «вбиває» гарні манери — Bloomberg

COVID-19 змінив правила ввічливості.

Без сумніву, пандемія COVID-19 неабияк змінила життя людства. Однак, черговою жертвою коронавірусу, ймовірно, будуть ще й «гарні манери». Правила ввічливості існують протягом тривалого часу, але пандемія COVID-19 може негативно вплинути і на них, пише Bloomberg.

Гарні манери та ввічливість завжди були частиною повсякденного життя, яка «підживлювала існування цивілізованого суспільства».

Під час нинішньої пандемії правила ввічливості дещо змінилися, і, ймовірно, ці зміни залишаться навіть після пандемії.

Наразі більшість людей турбує саме власна безпека та безпека близьких.

Відтепер не вважається проявом непривітності відмова вести розмову з незнайомцями. Люди рідше дають готівку бездомним.

Багато людей почали насторожено ставитися до натовпу, адже перебування серед великої кількості людей значно підвищує ризик інфікуватися коронавірусом.

Ймовірно, зміниться навіть одне із «золотих правил ввічливості»: на вході люди будуть рідше пропускати один одного, ніхто не буде тримати двері для когось іншого, адже відійти вбік і пропустити когось - це дозволити цій людині наблизитися, що також підвищує ризик передачі хвороби.

Навіть після пандемії люди стануть «схильними до заощаджень», і це стосується не лише грошей, а й деяких побутових речей, таких як побутова хімія, для прикладу.

Навіть рукостискання зникне, адже це теж збільшує ризики передачі хвороби.

Однак, з точки зору ввічливості це «створить проблему». Рукостискання традиційно сигналізувало про «відсутність агресії» та привітність. «Привітання ліктями» не несе змісту рукостискання.

Відсутність рукостискання може вплинути і на сферу бізнесу. Дослідники кажуть, що „якість” рукостискань має значення під час ділових переговорів.

Під час минулих пандемій керівники компаній продовжували символізувати угоду, стискаючи руки.

Рукостискання мають «особливе значення» і для дипломатії. Соціальна дистанція між лідерами країн «мало про що сигналізує».

Таким чином, соціальне дистанціювання знижує ризик поширення коронавірусу, однак негативно впливає на гарні манери людей, і робить повсякденну взаємодію між людьми більш «грубою та сухою».  При цьому, після завершення пандемії, швидше за все, люди почнуть розробляти нові правила ввічливості, резюмує Bloomberg.

Читайте також: Білл Гейтс заявив, що пандемія коронавірусу в кращому випадку закінчиться в 2022 році

Раніше повідомлялося, що пандемія може спричинити «кінець нафтової ери».