UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пандемія коронавірусу може коштувати світовому туристичному сектору два трильйони доларів

Після слабкого зростання у першій половині 2021 року міжнародний туризм відновився протягом літнього сезону у Північній півкулі, покращивши результати у третьому кварталі року, особливо у Європі.

Світовому туристичному сектору пандемія коронавірусу може коштувати два трильйони доларів втрачених доходів у 2021 році, говориться у звіті UNWTO.

Генеральний секретар ЮНВТО Зураб Пололікашвілі сказав, що дані за третій квартал 2021 року обнадіюють. Однак кількість туристів, як і раніше, на 76% нижче за докандемічний рівень, а результати в різних регіонах світу залишаються неоднозначними.

"У світлі зростання кількості випадків та появи нових варіантів ми не можемо послабити пильність і маємо продовжувати наші зусилля щодо забезпечення рівного доступу до вакцинації, координації процедур поїздок, використання цифрових сертифікатів вакцинації для полегшення мобільності та продовжувати підтримувати сектор", - сказав він.

Відповідно до звіту, кількість міжнародних туристичних перевезень збільшилася на 58% у липні-вересні 2021 року порівняно з тим самим періодом 2020 року. Однак вони залишилися на 64% нижче за рівень 2019 року.

У третьому кварталі в Європі було зафіксовано найкращі відносні показники: кількість прибутків з-за кордону на 53% нижча, ніж за той самий тримісячний період 2019 року. У серпні та вересні ми отримали -63% порівняно з 2019 роком, що стало найкращим місячним результатом з початку року.

Прямий валовий внутрішній продукт туризму може втратити ще два трильйони доларів, як і в 2020 році, тоді як експорт від туризму, за оцінками, залишиться на рівні $700-800 млн, що значно нижче за $1.7 трлн, зафіксованих у 2019 році.

"Незважаючи на нещодавні поліпшення, нерівномірний рівень вакцинації у світі та нові штами Covid-19, такі як Delta та Omicron можуть вплинути на і без того повільне та нестабільне відновлення", - заявляють фахівці.

За даними UNWTO, 46 напрямків, що становить 21% від загальної кількості, повністю закрито для туристів.

В Африці та на Близькому Сході відмітки падіння на 74% і 81% у третьому кварталі 2021 року порівняно з 2019 роком.

Читайте також: Внутрішній туризм: куди українці подорожують найчастіше

The Economist також прогнозує, що буде з міжнародним туризмом наступного року. Транскордонні поїздки, ймовірно, не повернуться до свого допандемічного рівня найближчим часом.