UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пандемія коронавірусу: ВООЗ побачила світло в кінці тунелю

Також глава ВООЗ закликав багаті країни виділяти більше грошей на допомогу бідним країнам.

Остання інформація про випробування вакцин від коронавірусу вселяє оптимізм в питанні боротьби з пандемією COVID-19.

Про це під час брифінгу заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус, передає DW.

"В результаті останніх позитивних даних про випробування вакцин світло в кінці цього довгого темного тунелю стає все яскравіше. Зараз є реальна надія, що вакцини разом з прийнятими заходами в області охорони здоров'я допоможуть покласти край пандемії COVID-19", - зазначив він.

Також глава ВООЗ закликав багаті країни виділяти більше грошей на допомогу бідним країнам.

"Це не акт благодійності, а найшвидший і найраціональніший спосіб покласти край пандемії COVID-19 і стимулювати розвиток світової економіки", - сказав Гебрейесус.

Читайте також: Вартість вакцин від коронавірусу та їх ефективність: список

За словами глави ВООЗ, розроблена для цих цілей програма вимагає для реалізації тільки в цьому році $4,3 млрд. Передбачається, що кошти будуть виділятися на закупівлю і доставку великої кількості вакцин, тестів і медикаментів. На втілення цієї програми ВООЗ в наступному році знадобиться ще $23,8 млрд.

Нагадаємо, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) домовляється про співпрацю з більш ніж 350 партнерами для оперативної доставки вакцини від коронавірусу 92 країнам світу в рамках механізму COVAX. Всього планується, що два мільярди доз будуть доставлені повітрям, ще 1 млрд морем.

Напередодні  лідери G20 домовилися заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 по всьому світу, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря.

Також раніше головний санлікар України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні безкоштовно вакцинують 4 млн українців завдяки безкоштовній вакцині від COVAX.

Попередні результати дослідження цієї вакцини відзначили 95% ефективності попередження розвитку коронавірусної хвороби COVID-19.