Пандемія коронавірусу може «затягнутися» на левову частку 2022 року, вважає радник голови Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Брюс Айлвард. Причина – у низькому рівні вакцинації населення бідних країн, пише російська служба BBC.
За словами Айлварда, бідні країни не отримують достатньої кількості вакцин, оскільки багаті не виконують свої зобов'язання за програмами справедливого розподілу медпрепаратів.
Якщо в більшості країн світу вакциновано близько 40% жителів або більше, то в Африці імунізацію пройшли тільки 5% населення. За підрахунками благодійних організацій, тільки одна із семи обіцяних доз вакцини досягає мети.
«Можу вам точно сказати, що ми не справляємося. Нам потрібно дійсно прискоритися, інакше знаєте, що станеться? Ця пандемія триватиме на рік довше, ніж слід було б», - каже Айлвард.
Глобальна програма розподілу вакцин COVAX планувала до кінця року розподілити 2 млрд доз, але поки що вона змогла відправити тільки 371 млн.
Раніше у США запропонували постачати бідним країнам противірусний препарат молнупіравір – це має допомогти боротися з вірусом в умовах браку вакцин. Прогнозована вартість - $10 за курс.
Компанія-виробник Merck подала до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) документи на екстрене використання препарату (за аналогічним принципом схвалені й усі наявні вакцини).
Президент Академії профілактичної медицини (США) Алмаз Шарман вважає, що «Дельта» може стати останнім серйозним штамом, після чого пандемія піде на спад. Попри уявну «невразливість» вірусу, що відповідає на боротьбу новими й новими мутаціями, його можливості не безмежні - з часом коронавірус почне втрачати свою заразність.
Важливу роль в боротьбі з пандемією відіграє і масова вакцинація, вважає гендиректор компанії Moderna Стефан Бансель. Ближче до середини наступного року темпи виробництва антиковідних вакцин зростуть настільки, що зробити щеплення зможе кожен житель Землі.