Уряд Панами визнав, що існує "лише один Китай", і острів 3 - його частина. Таким чином, центральноамериканська країна виконала умову, яку Пекін ставить для налагодження дипломатичних відносин.
Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza.
"Переконаний, що це правильний шлях для нашої країни", - сказав під час телевізійного звернення президента Панами Карлос Варела.
Про те, що центральноамериканська країна відмовиться від зв'язків з урядом на Тайвані заради Пекіну, тривали розмови впродовж кількох років. Однак, рішення Панами стало серйозним дипломатичним ударом для острова, який материковий Китай вважає своєю бунтівною провінцією. Розгніваний Тайвань висловив свій "гнів і жаль", звинувативши Панаму в "залякуванні".
За останні півроку Тайбей вже вдруге втрачає дипломатичних партнерів. В грудні зв'язки розірвала острівна західноафриканська країна Сан-Томе і Прінсіпі. А до неї це зробила Гамбія.
Таким чином, Тайвань, який офіційно називає себе Республікою Китай, втрачає останніх союзників. Зараз його суверенітет визнають лише 20 країн у Центральніий Америці, Африці і невеликі острівні країни в Тихому океані, такі як Маршалові острови і Науру.
У травні Збройні сили Тайваню провели масштабні навчання з оборони від китайського вторгнення. Острів боїться опинитися затиснутим між Китаєм і США, передає FT. У Тайбеї бояться, що Пекін буде "зганяти злість" на демократичному острові після кожного загострення відносин з Вашингтоном.