UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палестинські в'язні піддаються жорстокому поводженню в ізраїльських в'язницях — звіт ООН

До ув'язнених застосовують електричний струм, крім того, є повідомлення про сексуальне насильство.

У звіті Організації Об'єднаних Націй, опублікованому 31 липня, йдеться про те, що палестинські затримані піддаються тортурам і знущанням, перебуваючи в ізраїльській в'язниці.

У доповіді Управління ООН з прав людини розслідували випадки затримання палестинців із жовтня до кінця червня і виявили, що затриманих іноді ув'язнюють без чіткої причини й, як правило, вони піддаються тривалому таємному утриманню під вартою, іноді протягом тижнів або місяців. Багатьох утримують без суду і слідства або навіть без пред'явлення звинувачень.

Палестинські ув'язнені, в тому числі жінки та діти, також піддаються побиттю, погрозам і приниженням, повідомляє ООН, їм відмовляють у доступу до адвоката, молитві й контактах з родиною.

Читайте також: США ветують заявку Палестини на повноправне членство в ООН

Серед конкретних знущань — ураження електричним струмом, опіки сигаретами та примусове вживання галюциногенних пігулок. Були також повідомлення про сексуальне насильство, йдеться у звіті ООН.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолкер Тюрк заявив, що він стурбований тим, що велика кількість палестинців піддаються покаранням і знущанням в ізраїльських в'язницях.

"Свідчення, зібрані моїм офісом та іншими організаціями, вказують на низку жахливих актів, таких як катування водою і спуск собак на ув'язнених, що є грубим порушенням міжнародного права в галузі прав людини й міжнародного гуманітарного права", — йдеться в його заяві.

Читайте також: Туреччина може увійти в Ізраїль, щоб допомогти палестинцям – Ердоган

Ізраїльські офіційні особи не відреагували на звіт, але в цілому вважають Організацію Об'єднаних Націй упередженою щодо Ізраїля.

Раніше палестинські органи охорони здоров'я заявили, що наземна і повітряна кампанія Ізраїля в Газі призвела до загибелі понад 39 тисяч людей, переважно цивільних, і змусила більшість з 2,3 мільйона жителів анклаву покинути свої домівки. Близько 70% загиблих становлять жінки й діти.