UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палестина вперше взяла участь у голосуванні в ООН

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування в Генасамблеї 29 листопада 2012 року. Згідно з процедурними нормами, вона не має права голосу при розгляді резолюцій, але може брати участь у виборах суддів в міжнародні трибунали.

Палестина, що рік тому отримала статус держави-спостерігача в ООН, в понеділок, 18 листопада вперше в своій історії взяла участь в голосуванні, що проходило в Генеральній Асамблеї всесвітньої організації на виборах одного з суддів Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ). Більшість зі 193 країн-членів, присутніх у залі Генасамблеї, зустріли перше волевиявлення палестинського народу оваціями.

"Це важливий крок у нашому марші в напрямку до свободи, незалежності і повноправного членства в Об'єднаних Націях", - заявив на засіданні постійний спостерігач Палестини при ООН Ріяд Мансур. Його промова викликала різке невдоволення представника Ізраїлю, який звинуватив Палестину в спробі відвернути увагу від реальної події - обрання судді МТКЮ. За словами ізраїльського дипломата, Ізраїль, як і раніше, не розглядає Палестину в якості держави.

Вже після засідання Генасамблеї Ріяд Мансур, спілкуючись із журналістами, зазначив, що голосування, що проходило в Генасамблеї, було символічним, як і овації, адресовані палестинському народу. "Це дуже важливо, оскільки відображає сподівання міжнародного співтовариства, особливо Генеральної Асамблеї, побачити Палестину в якості повноправного члена ООН", - зазначив він.

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування в Генасамблеї 29 листопада 2012 року. Згідно з процедурними нормами, вона не має права голосу при розгляді резолюцій, але може брати участь у виборах суддів в міжнародні трибунали. Для того, щоб отримати повноправне членство у всесвітній організації, необхідне схвалення Ради Безпеки. У 2011 році розгляд цього питання було заблоковано США.

Водночас Палестина була прийнята в Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Як очікується, Палестина підніме питання про присвоєння їй статусу держави-спостерігача в Асамблеї країн-учасниць Римського статуту - статуту Міжнародного кримінального суду. Сесія Асамблеї відкривається наступного тижня в Гаазі. !zn

Читайте також:

США перекрили фінансування ЮНЕСКО через прийняття Палестини

Палестина назвала Ізраїль єдиним підозрюваним у смерті Ясіра Арафата

Ізраїль амністував другу групу палестинських бойовиків заради просування мирних переговорів

Палестинці використовували сотні тонн "гуманітарного бетону" для будівництва тунелю з Гази в Ізраїль