Палестинська національна адміністрація прийняла рішення про відкликання свого посла з Вашингтона у відповідь на нещодавні події в Єрусалимі, в тому числі і перенесення посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, зазначається в заяві МЗС Палестини.
"Рішення було прийнято після перенесення посольства Сполучених Штатів з Тель-Авіва до Єрусалиму. Посол прибуде додому завтра", − наголошується в повідомленні.
Вказівку відкликати посла віддав президент Махмуд Аббас. Глава делегації Організації визволення Палестини і посол у Вашингтоні Хусам Зомлот покине Штати і прибуде в Палестину у середу, 16 травня.
Нагадаємо, керівництво Туреччини розпорядилося, щоб посол Ізраїлю залишив країну після того, як ізраїльські сили вбили 60 палестинців під час протестів на кордоні з сектором Гази, які спалахнули після відкриття посольства США в Єрусалимі. Анкара стала одним з найгучніших критиків жорсткої ізраїльської реакції на протести палестинців. Вона відкликала своїх послів з Тель-Авіва і Вашингтона, закликавши мусульманські країни провести екстрену нараду в п'ятницю.
Відкриття американського посольства в Єрусалимі викликало заворушення. Протести почалися за кілька годин до офіційної церемонії відкриття посольства США, присвяченій спірного рішення президента США Дональда Трампа про перенесення дипломатичного відомства з Тель-Авіва до Єрусалиму.
Як повідомлялося, Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.
13 грудня Організація Ісламського співробітництва (ОІВ), в яку входять 57 країн мусульманського світу на позачерговому саміті в Стамбулі вирішила визнати Східний Єрусалим столицею Палестини. Це рішення є відповіддю на недавнє визнання президентом США Дональдом Трампом Єрусалиму як "неподільної" столиці Ізраїлю.