UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палата представників США схвалила законопроект, який допоможе припинити "шатдаун"

Серед тих, хто проолосував за документ - вісім республіканців.

Палата представників Сполучених Штатів Америки схвалила законопроект про фінансування в 2019 році Міністерства фінансів, Міністерства податкового управління і низки установ в рамках стратегії Демократичної партії щодо виходу з бюджетної кризи, пов'язаної з тимчасовим припиненням фінансування держустанов (шатдаун).

У Палаті представників США за вказаний документ проголосували 240 осіб, серед яких 232 демократа і вісім представників Республіканської партії. При цьому 188 республіканців були проти.

Тепер необхідно, щоб законопроект схвалив Сенат, де більшість складають представники республіканської партії.

Прийняття законопроекту має відновити роботу Міністерства фінансів, Податкового управління, Федеральної комісії зі зв'язків, Управління у справах малого бізнесу, Федерального суду та інших установ.

Напередодні президент США Дональд Трамп достроково перервав черговий раунд переговорів з лідерами Демократичної партії в Конгресі, які стосувалися припинення часткового "шатдауна" держустанов та фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

21 грудня 2018 року більшість федеральних установ США припинили роботу, в країні настав так званий "шатдаун". Сенат, республіканська більшість якого підтримує президента Трампа, не затвердив переданий з Палати представників бюджет, в якому не було коштів на фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

3 січня, Палата представників 116-го скликання схвалила законопроекти про фінансування низки федеральних установ, робота яких була припинена через відсутність бюджету. Демократична більшість Палати представників зголосилась піти на поступки та виділити на будівництво "стіни Трампа" 1,3 млрд доларів.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп повідомив про готовність введення в країні загальнонаціонального режиму надзвичайного стану. На його думку, це дозволить швидко спорудити стіну, одночасно минаючи опір з боку Конгресу. Її зведення він пояснює інтересами національної безпеки: боротьбою з нелегальними мігрантами, злочинністю та наркоторгівлею.