Палата представників Конгресу США продовжує розслідування щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Конгресмени мають намір отримати свідчення від колишнього адвоката Білого дому Дона Макгана, пише CNN.
"У майбутньому президент може зіткнутися зі ще більшою кількістю статей обвинувачення для імпічменту, оскільки розслідування триває", - йдеться в матеріалі.
У нижній палаті Конгресу вважають, що підставою для імпічменту Трампа може стати і звільнення спецпрокурора Роберта Мюллера - його команда розслідувала втручання Росії у президентські вибори в США, на яких переміг чинний президент.
Свідчення Макгана можуть додати до двох статей обвинувачення ще одну – "перешкоджання правосуддю".
"Якщо свідчення Макгана призведуть до появи нових доказів, що підтверджують висновок про те, що президент Трамп вчинив злочини, які вимагають імпічменту, але не підпадають під проголосовані Палатою представників статті, Комітет діятиме відповідно. Зокрема, розглядаючи за необхідності питання, чи рекомендувати нові статті для імпічменту", - йдеться в заяві, направленій конгресменами до Апеляційного суду округу Колумбія.
Переконливим доказом перешкоджання Трампом правосуддю конгресмени вважають свідчення ексадвоката, якщо на допиті в комітеті Макган підтвердить отримання від президента наказу звільнити Мюллера. Сам Трамп це публічно заперечував.
Конгресмени звернулися до Окружного суду Колумбії із проханням зобов'язати Макгана дати свідчення у межах процедури імпічменту Трампа. Допит ексадвоката може позбавити "імунітету" інших високопосадовців Білого дому, які відмовлялися свідчити в Конгресі, посилаючись на відповідну заборону.
Нагадаємо, в ніч на 19 грудня Палата представників проголосувала за імпічмент Трампа. Конгресмени визнали президента США винним у зловживанні владою – обвинувачення підтримав 221 конгресмен при необхідних 216 голосах.
Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868 рік) і Білла Клінтона (1998 рік), за імпічмент якого проголосувала Палата представників. І в разі Джонсона, і в разі Клінтона голосування в Сенаті було на їх користь, і вони залишилися на своїх посадах.
Докладніше про імпічмент президента Трампа, мету республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розбірки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".