В Палаті представників планується на голосування в четвер резолюція, спрямована на обмеження здатності президента США Дональда Трампа використовувати військові дії проти Ірану без схвалення Конгресу на тлі наростаючої напруженості між Вашингтоном і Тегераном, передає CNN.
У резолюції, підготовленої представником демократів, міститься заклик до президента "припинити використання збройних сил Сполучених Штатів для ведення бойових дій в Ірані чи проти нього" якщо Конгрес не оголосить війну або не прийме "спеціального законного дозволу" на використання ЗС США.
Ще одне виключення, викладене в резолюції, полягає в тому, що використання збройних сил "необхідно і доцільно для захисту від неминучого збройного нападу на Сполучені Штати".
Голосування по резолюції відбудеться через день після того, як президент Дональд Трамп оголосив про зниження напруженості у відносинах з Іраном, заявивши, що "Іран, схоже, відступає" після його відповідних атак на іракські бази з американськими військами, які пішли за авіаударом США, в якому загинув іранський генерал Касем Сулеймані.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військові бази зазнали ракетного обстрілу.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".