Палата представників Конгресу США у вівторок, 22 січня, прийняла законопроект, у якому президенту США Дональду Трампу забороняється використовувати державні фінансові кошти для виводу Сполучених Штатів з Північноатлантичного Альянсу, повідомляє Reuters.
Законодавчу ініціативу підтримали обидві протиборчі партії, виявивши у цьому питанні рідкісну одностайність: "за" проголосували 357 конгресменів і тільки 22 законодавця зважилися подати голос проти законопроекту.
Згідно з інформацією на сайті Конгресу США, на розгляд документ було представлено 17 січня, а вже 22 січня він був винесений на голосування.
Формально нижня палата Конгресу США не має необхідних повноважень прямо заборонити Трампу ініціювати вихід Америки з військово-політичного блоку, проте вона у змозі заблокувати будь-яке державне фінансування, спрямоване на цю мету, що конгресмени і зробили. При цьому законопроект закликає членів НАТО витрачати обіцяні на саміті НАТО 2% ВВП на оборону.
Втім, законопроект - ще не закон; домументу належить пройти голосування у Сенаті, а потім відправитися на підпис Трампу, який може накласти на нього вето. Вето може бути подолане Конгресом, якщо останній збере достатню кількість голосів.
Раніше Дональд Трамп під час саміту НАТО в Брюсселі пригрозив вийти з Північноатлантичного Альянсу, якщо держави-члени не виконають його вимог щодо підвищення видатків на оборону. Пізніше він заявив про те, що залишився задоволений підсумками екстреної зустрічі та не розглядає можливості виходу Сполучених Штатів з НАТО.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп останнім часом критикував європейські країни через недостатнє фінансування військової галузі. Зокрема він заявив про те, що країни НАТО заборгували США за оборону, додавши, що за деякими даними, Сполучені Штати оплачують 90% витрат Альянсу.
Своєю чергою президент Європейської ради Дональд Туск закликав Дональда Трампа "цінувати своїх союзників" та припинити критикувати Євросоюз.