Венесуела - один із впливових гравців на енергетичному полі. Тому її дефолт і остаточне падіння економіки здатні дуже негативно вплинути на ціни на світовому нафтовому ринку. Про це у своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна", пише експерт Віктор Каспрук.
Так, за його словами, аби вижити під час вуличних протестів президент Венесуели Ніколас Мадуро намагається перетворити державну нафтову компанію Petroleos de Venezuela SA (PDVSA) на оплот своєї підтримки, що призводить до подальшого погіршення стану цього й так уразливого підприємства.
Як вважає автор, політичні призначенці у компанії набирають дедалі більшого впливу, відтісняючи керівників-ветеранів, завдяки яким усе хоч якось тримається й досі. А працівники компанії зазнають дедалі сильнішого тиску і змушені бути присутніми на урядових мітингах та голосувати за правлячих соціалістів.
У статті зазначається, що видобуток нафти у Венесуелі сягнув у 2017 році свого двадцятип'ятирічного мінімуму, хоча лівий уряд значною мірою все ще залежить від прибутків PDVSA. Болівар, венесуельська грошова одиниця, теж не витримує експериментів режиму Мадуро, зазначає Каспрук. В умовах, коли економічна криза рве Венесуелу, після відкриття нового "законодавчого органу", якому влада передала надзвичайні повноваження, національна валюта за один день упала на 18% відносно долара США. Згідно з останніми даними порталу Dolar Today, за останній місяць, протягом якого Венесуела привернула до себе увагу всього світу, болівар упав на 60% відносно долара США, зазначається в статті.
Таким чином, критична ситуація у Венесуелі загрожує перерости в повномасштабну рецесію, яка, у свою чергу, здатна трансформуватися в гуманітарну катастрофу. Супершвидке падіння болівара - наочний приклад цієї кризи, пише автор. Вільне падіння болівара означає, що тепер кожен громадянин Венесуели зароблятиме тільки 1,5 дол. на тиждень. А це лише 6 дол. на місяць. Детальніше про поглиблення економічної кризи у Венесуелі читайте у статті "Венесуела: час мадуріанського правління добігає кінця" у тижневику "Дзеркало тижня.Україна".
Нагадаємо, останнім часом у Венесуелі загострилося політичне протистояння. Незадоволені економічною ситуацією люди виходять на вулиці з протестами. Поліція застосовує зброю проти них, люди масово влаштовують барикади і використовують "коктейлі Молотова".
Дональд Трамп заявив, що венесуельці гинуть, а у США є способи перешкодити цьому, включаючи варіант військового втручання. Трамп закликав Мадуро поважати Конституцію Венесуели: провести чесні вибори, звільнити політв'язнів, а також припинити порушення прав людини. У Білому домі наголосили, що замість цього Мадуро вибрав шлях диктатури. 31 липня Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро.
У свою чергу венесуельський лідер Ніколас Мадуро звернувся із закликом до міжнародного співтовариства надати підтримку Венесуелі через "погрози" з боку президента США. Він висунув ініціативу про проведення зустрічі на вищому рівні, щоб обговорити ситуацію, що склалася в країні.