UA / RU
Підтримати ZN.ua

Падіння цін на нафту не допоможе США здолати Росію та Іран - Reuters

Падіння цін на "чорне золото" на 25% з червня може не призвести до перелому режимів, які живуть за рахунок експорту нафти.

Перебуваючи у величезній залежності від нафтових прибутків уряду Росії, Ірану, Саудівської Аравії і Венесуели не перебувають на межі краху. Про це йдеться в статті Reuters.

На думку автора, зараз немає ніякої "нафтової арабській весні", коли зниження цін спричинить за собою повалення урядів. Як зазначає видання, зниження цін не змінить і їх позиції з геополітичних питань.

Автор публікації вважає, що дешева нафта не змінить позицію Ірану на ядерних переговорах. Іран не відчуває необхідності поступатися, особливо у зв'язку з тим, що Москва вже запропонувала йому свою допомогу, якщо санкції не будуть зняті. Також зараз іранська економіка трохи стабілізувалася. Домовленість все ж можлива, але вона стане результатом майстерною дипломатії і поглиблених компромісів з обох сторін. "Нафта не змусить Іран капітулювати", - йдеться у публікації.

"Нічого не зможе утримувати Володимира Путіна в його прагненні дестабілізувати Україну і підтримувати вплив там. Росія може "переварити" економічні наслідки, завдані західними санкціями і більш дешевою нафтою в осяжному майбутньому. Незважаючи на масову втечу капіталу і падіння рубля, у Путіна, як і раніше, є воля, іноземні резерви і народна підтримка - його рейтинги досягли майже історичного максимуму", - зазначає автор публікації.

При цьому автор погоджується з думкою про те, що в довгостроковій перспективі надмірна залежність цих режимів від нафтових доходів створить загрозу їх виживанню. "Але кожен режим стикається з деяким напруженням. Коли мова заходить про стійкості режиму, не варто надавати надмірне значення падіння цін", - сказано в статті. Є і всеосяжна тенденція, яка зачіпає всі ці держави: зі зміною в енергетичному ландшафті прийде більш значна залежність від Китаю.

"Не слід переоцінювати короткостроковий вплив низьких цін на нафту. Навіть якщо їх зниження не призведе до падіння цих режимів, або зближення з Вашингтоном, воно посилить і без того зростаючу залежність від Китаю. А це готовий рецепт посилення нестабільності та мінливості глобального енергетичного ландшафту", - резюмує автор.

Перед нарадою ОПЕК 27 листопада представники країн об'єднання обговорюють можливе зниження квоти на видобуток на 500 тис барелів на добу з нинішніх 30 мільйонів, однак аналітики сумніваються, що таке рішення буде прийнято.

Німецькі ЗМІ підрахували, що Росія збанкрутує через рік при ціні на нафту в $ 60 за барель.