UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиціонер Знак, який перебуває в білоруському СІЗО, оголосив голодування

Знак не бачить інших методів боротьби, стверджує адвокат.

Адвокат та член президії Координаційної ради Білорусі Максим Знак, якого затримали 9 вересня та відправили у СІЗО, оголосив голодування. Про це повідомляє видання TUT.by з посиланням на його захисника Дмитра Лаєвського.

Напередодні Знаку оголосили про підозру в закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. В знак протесту опозиціонер оголосив про голодування.

За словами Лаєвського, Знак не бачить інших методів боротьби, «з огляду на очевидність абсурдності того, що відбувається в частині обвинувачення в злочині за вільне вираження громадянами своєї думки».

Читайте також: Польща може ввести національні санкції проти Білорусі

На сьогодні в Білорусі затримані майже всі члени президії Координаційної ради опозиції Білорусі. Ще частина виїхала з країни. На волі залишається лише нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич. Попри репресії з боку режиму Лукашенка, Координаційна рада продовжує роботу.

З 9 вересня Марія Колеснікова, яка 7 вересня намагалися виїхати з Білорусі, перебувала в СІЗО міста Мінськ по вулиці Володарського. Потім її перевели в Жодіно. Вона проходить підозрюваною у кримінальній справі про "спробу захоплення влади", порушеній за ст. 361 (Публічні заклики до захоплення державної влади або насильницької зміни конституційного ладу Республіки Білорусь) Кримінального кодексу.

Колеснікова вимагала у Слідчого комітету порушити справу проти співробітників КДБ і ГУБОПіК МВС, які, за її словами, під час затримання погрожували їй позбавленням життя.

У ніч на 8 вересня стало відомо, що Колеснікова відмовилася виїжджати з Білорусі, а при спробі випровадження в Україну вона порвала власний паспорт, що унеможливило її в'їзд в іншу країну. Після цього прикордонники затримали її.

Нагадаємо, трьох представниць білоруської опозиції, Марію Колеснікову, Світлану Тіхановську та Вероніку Цепкало, номінували на премію Сахарова, яку присуджує Європарламент.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди "Ні війни, ні миру" на ZN.UA.