У четвер, 12 грудня, опозиція Південної Кореї знову подала клопотання про імпічмент президента Юн Сок Йоля — вже вдруге. І цього разу ймовірність схвалення пропозиції зростає, оскільки дедалі більше представників керівної партії, до якої входить і сам Юн, заявляють про її підтримку, повідомляє Bloomberg.
Опозиції необхідно отримати 200 голосів у парламенті, щоб пропозиція буде схвалена. Спроба імпічменту Юна минулої суботи, 7 грудня, провалилася після того, як його керівна партія “Сила народу” бойкотувала голосування — для схвалення пропозиції опозиційним силам потрібно щонайменше вісім голосів від керівної партії. Наразі семеро представників “Сили народу” натякнули, що можуть підтримати імпічмент Юна.
Ще одним сигналом про те, що цього разу голосування має більше шансів на успіх, є заява лідера керівної партії Хан Дон Хуна, який назвав імпічмент єдиним способом усунення Юна від влади.
Хан закликав представників своєї партії підтримати відсторонення президента від посади, втім його коментарі викликали глузування з боку деяких членів партії, що свідчить про те, що всередині “Сили народу” все ще залишаються розбіжності. Сам Хан не є законодавцем і не може голосувати за пропозицію про імпічмент.
Після подання пропозиції про імпічмент вона буде передана до парламенту, і після цього має бути встановлено 72-годинний термін для проведення голосування. Очікується, що голосування відбудеться в суботу, 14 грудня.
Схвалення пропозиції призведе до розгляду справи в Конституційному суді, який може тривати до 180 днів. Якщо суд винесе рішення не на користь Юна, той буде змушений піти у відставку і протягом двох місяців мають бути призначені президентські вибори.
Президент Юн бореться за те, щоб залишитися на посаді після того, як його рішення про оголошення воєнного стану минулого тижня приголомшило країну та її союзників, спричинивши політичний хаос, налякавши фінансові ринки та викликавши обурення громадськості.
У четвер, 12 грудня, Юн виступив із промовою, в якій намагався виправдати своє рішення оголосити воєнний стан. Він відкинув звинувачення в організації заколоту, наполягаючи на тому, що “буде боротися до кінця”. Юн також заявив, що опозиція намагається паралізувати роботу адміністрації, але спроба президента налаштувати суспільні настрої проти опозиційних сил ризикує провалитися, оскільки члени власної партії можуть виступити проти нього.
Окрім можливості імпічменту, Юн також зіштовхнувся з розслідуванням та забороною на виїзд. Поліція проводила обшуки в його офісі, а колишній міністр оборони вже заарештований.