UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування в Австрії: вакциновані звинувачують Росію у війні, антивакцинатори звинувачують США

Соціологія доводить, що антивакцинатори більш схильні вірити у теорії змови і вони частіше піддаються російській пропаганді

Більшість вакцинованих австрійців вважають Росію відповідальною за війну в Україні. А невакциновані частіше звинувачують у війні США і НАТО, які нібито спровокували Путіна. Такі результати показало опитування  Віденського університету, пише австрійське видання profil.

Результати опитування Віденського університету показали: абсолютна більшість людей (88%), які вакцинувались від коронавірусу, вважають Росію відповідальною за вторгнення в Україну, і навпаки  – серед затятих противників вакцинації переважає думка, що війну спровокували США і НАТО – так вважають 66% антивакцинаторів.

«Давно підозрювали, що скептики щодо вакцинації мають слабке місце у баченні Росії. На демонстраціях проти короназаходів багато з них розмахували біло-синьо-червоними прапорами, а альтернативно-праві медіа-платформи описували російську загарбницьку війну проти України як безальтернативну», – пише видання.

Читайте також: Кількість українців, не готових до територіальних поступок, збільшилась до 84% – опитування

«Наративи теорії змови про Корону та війну в Україні схожі. Завжди йдеться про те, що є певна еліта, яка тобі бреше. Основним будівельним блоком усіх теорій змови є антиелітаризм», – сказав виданню австрійський дослідник комунікацій Якоб-Моріц Еберл.

Фактично це ще раз доводить, що противники вакцинації більш схильні вірити в теорії змови, а, отже, вони вразливіші до наративів, поширюваних російською пропагандою. Видання прогнозує, що ситуація може погіршитися, адже війни та кризи сприяють поширенню теорій змови.

Читайте також: Половина німців вважають, що санкції проти Росії шкодять Німеччині більше, ніж РФ – опитування

Нагадаємо, американці підтримують ідею допомоги Україні навіть попри те, що за це доведеться «заплатити» зростанням інфляції та високими цінами на енергоресурси, свідчать результати опитування, яке провели фахівці Брукінгського інституту