3 і Росія погоджуються у двох речах: скорочення видобутку нафти працює і вони повинні продовжити його на наступний рік. Але більш невизначеним пунктом їхньої домовленості лишається те, як і коли скорочення видобутку будуть припинені.
Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що завтра сторони зустрінуться у Відні. І питання без відповіді стало головною причиною, чому Росія досі не дала офіційну згоду на продовження дії домовленостей. Москва хоче чітко розуміти, що буде в кінці шляху. Але ОПЕК зазвичай таких обіцянок не дає.
"Ми поговоримо про це," - сказав міністр нафти Кувейту Іссам Альмарзук, коли його запитали про стратегію виходу з процесу скорочення.
В усіх попередніх випадках ОПЕК традиційно думала про повернення до звичних об'ємів виробництва в кінці шляху. Коли картель хотів закінчити скорочення, його учасники просто помалу починали порушувати домовленості і нарощувати видобуток. Але в нинішніх домовленостях беруть участь 10 країн, які в ОПЕК не входять. Росія - одна з них. Вони б хотіли бачити чітку дорожню карту замість розмитих звичок країн-учасниць картелю.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.