UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК і Росія знизять обмеження на видобуток нафти з серпня - Reuters

Рекордні скорочення нафти продовжили до кінця липня.

ОПЕК і Росія, ймовірно, послаблять рекордні скорочення видобутку нафти з серпня, оскільки світовий попит на нафту відновлюється, а ціни відскочили від своїх мінімумів, повідомили Reuters чотири джерела ОПЕК +.

ОПЕК і її союзники, в тому числі Росія, відома як ОПЕК +, домовилися про скорочення видобутку на рекордні 9,7 мільйона барелів на день, або 10 відсотків світового попиту, з травня, щоб підтримати ціни на нафту, оскільки попит впав через пандемію коронавірусу.

Рекордні скорочення повинні були продовжитися до кінця червня, але потім були продовжені до липня. Джерела повідомили, що до сих пір не обговорювалося питання про продовження рекордних скорочень до серпня, тобто вони, швидше за все, будуть знижені до 7,7 млн. барелів на добу до грудня.

«Подальше розширення малоймовірно, якщо не відбудеться чергового зниження попиту», - сказало одне з джерел ОПЕК. Основні міністри ОПЕК + зустрінуться в середині липня в групі експертів, відомої як Об'єднаний міністерський комітет з моніторингу (СМЯ), щоб рекомендувати наступний рівень скорочень. Ціни на нафту відновилися до рівня вище 41 долара за барель з 21-річного мінімуму нижче 16 доларів за барель у квітні, чому сприяли скорочення ОПЕК + і відновлення попиту на тлі ослаблення коронавірусного карантину. Саудівська Аравія, де-факто лідер ОПЕК, і Росія повинні врівноважити зростання цін на нафту, щоб задовольнити бюджетні потреби, не підвищуючи їх, щоб уникнути відродження видобутку сланцю в США.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що в цьому місяці Москва була задоволена поточною ціною на нафту. Видобуток в США впав на рекордні 2 мільйона барелів на добу, але є ознаки того, що він швидко відновлюється.

Читайте також: Нафта на рівні $35, падіння світового ВВП на 4,6% - прогноз Fitch

Нагадаємо, 8 червня вартість бареля Brent на біржі в Лондоні вперше з 6 березня перевищила позначку в $43.

Зростанню нафтових цін сприяла згода учасників угоди ОПЕК + зберегти загальну квоту видобутку в 9,7 млн барелів на добу до кінця червня і зменшити її на 100 тис барелів на добу в липні. Країни, які не змогли виконати умови угоди на 100%, зобов'язалися компенсувати недотримання квот протягом трьох наступних місяців - липня, серпня і вересня.