UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опальний китайський політик Бо Сілай залишиться за ґратами довічно: суд відхилив апеляцію

Апеляцію у справі Бо Сілая, який вважався одним з найбільш популярних і перспективних політиків у Китаї, відхилено. Йому доведеться відбувати довічне ув'язнення за перевищення службових повноважень і корупцію.

Народний суд вищого ступеня Цзінаня (місто, розташоване у східній провінції Шаньдун) у п'ятницю, 25 жовтня відхилив апеляцію на вирок колишньому секретарю парткому міста Чунцін Бо Сілаю. Тим самим суд залишив чинним попередній вердикт, згідно з яким політик залишок життя проведе у в'язниці, передає Xinhua.

Екс-секретар парткому міста Чунцін Бо Сілай - син ветерана партії Бо Ібо - обіймав посади мера міста Далянь, губернатора провінції Ляонін, міністра комерції КНР. Колишня "зірка" китайської компартії, він мав усі шанси претендувати на те, щоб на проведеному у листопаді 2012 року 18-му з'їзді КПК увійти до складу ПК Політбюро ЦК КПК - елітної ланки партійно-державного апарату з семи осіб.

Проте напередодні з'їзду вибухнув скандал. Спочатку начальник міської поліції провів день у консульстві США, імовірно, намагаючись отримати притулок. Пізніше, у серпні 2012 року його дружину було засуджено до страти з дворічним відтермінуванням за вбивство британця Ніла Хейвуда. Потім на 15 років в'язниці за хабарництво було засуджено колишнього віце-мера міста Чунцін Вана Ліцзюня, що вважався правою рукою Бо Сілая.

29 вересня 2012 року заарештували самого Бо Сілая. Спочатку його запідозрили у перешкоджанні слідству у справі наближеного віце-мера, потім додалися звинувачення у корупції та зловживанні владою. Всього китайські слідчі нарахували у його справі корупційних епізодів на 3,3 мільйона доларів.

У той же час багато закордонних спостерігачів відзначали, що події навколо політика могли бути пов'язані з боротьбою за владу у керівництві китайської компартії, і звинувачення у корупції могли стати лише приводом до розправи над конкурентом.

В кінці вересня Бо Сілая було засуджено до довічного ув'язнення. Його також було позбавлено політичних прав, а майно політика конфіскували. Тим не менш, за китайськими мірками, вирок можна назвати помірним - найвищою мірою покарання для корупціонерів у КНР є смертна кара. !zn