UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН звинуватила Ізраїль і Палестину у військових злочинах

Безладні напади на житлові будинки в Газі, ракетні обстріли з боку палестинців є порушеннями гуманітарного права, йдеться в доповіді ООН.

Ізраїль і палестинські бойові групи, можливо, вчинили військові злочини і злочини проти людяності під час інтенсивного конфлікту влітку минулого року в секторі Газа, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на доповідь ООН.

Сили оборони Ізраїлю можуть бути винними у військових злочинах - це невибіркові напади на житлові будинки в Газі, а також на медичні об'єкти та інфраструктуру, йдеться у звіті (присвяченому операції "Незламна Скеля" влітку 2014 року).

Зібрані комісією докази свідчать про те, що головною метою палестинських ракетних обстрілів було "тероризувати" цивільне населення, що порушує міжнародне гуманітарне право.

Ізраїль завдав шість тисяч повітряних ударів в секторі Гази, потрапляючи часто в житлові будинки.

Загинув 2251 палестинець, в тому числі 1462 палестинських цивільних осіб, з яких 299 - жінки і 551 - діти.

Палестинські збройні групи випустили 4881 ракет і 1753 мінометів у бік Ізраїлю, убивши шість цивільних осіб і поранивши 1600 осіб, в тому числі 270 дітей.

"Невибіркове використання ракет з боку палестинських збройних груп, і "будь-який цільовий мінометний обстріл щодо цивільних осіб" є порушенням міжнародного гуманітарного права, і це може бути прирівняно до військового злочину", - йдеться в тексті.

В ООН зазначили, що наміром деяких палестинських збройних груп було направляти атаки проти цивільних осіб.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вже прокоментував цю доповідь. "Той, хто хоче автоматично і без підстав звинувачувати Ізраїль, нехай витрачає свій час на доповідь Ради ООН з прав людини", - сказав він.

Він також звинуватив ХАМАС у базуванні своїх сил і ракет в житлових кварталах, використовуючи їх як цивільні "щити".

Але ізраїльська недержавна група зібрала свідчення і нещодавно опублікувала доповідь із скаргою на "безпрецедентний масовий і збитки" в Газі цивільним та інфраструктурі.

Видання The Financial Times писало, що закінчення конфлікту з Палестиною принесло б Ізраїлю 120 млрд доларів. Палестинська економіка отримала $ 50 млрд протягом 10 років, якщо б співіснування двох держав була б погоджена, говориться в доповіді Rand Corporation.

Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що готовий до створення держави Палестина і закликав палестинську сторону до відновлення переговорів.

Палестину як державу проголосили в 1988 році. У нього входять території на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа. Палестина визнана 135 країнами, однак за фактом велика частина Палестини знаходиться під контролем Ізраїлю.