Директор продовольчої програми ООН Девід Бізлі зазначив, що через кризу, викликану приходом до влади руху «Талібан», 14 мільйонам жителям Афганістану загрожує голод, інформує «Радіо Свобода».
Бізлі наголосив, що після декількох років посухи, конфліктів, погіршення економіки та пандемії COVID-19 Афганістан очікує «ідеальний шторм». Для запобігання гуманітарній катастрофі ООН буде потрібно принаймні 200 мільйонів доларів до вересня. До цього часу в країні закінчиться їжа для жителів, а кількість афганців, які потребують гуманітарної допомоги, подвоїться.
ООН сподівається, що необхідний для допомоги Афганістану бюджет виділять США, а також Катар та інші країни Перської затоки. Таліби обіцяли гарантувати, що допомога буде доходити до нужденних.
У листопаді минулого року зарубіжні країни планували видати 12 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу Афганістану протягом чотирьох років. Однак багато держав зазначили, що підтримка залежить від дотримання в країні прав людини.
ООН повідомила про отримання достовірних відомостей про серйозні порушення з боку талібів після їх приходу до влади – в тому числі про страти цивільних осіб і тих, хто здався представників сил безпеки Афганістану. «Талібан» заявив, що буде розслідувати будь-які повідомлення про жорстокість.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.