UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН підготує новий пакет санкцій проти КНДР у зв'язку з випробуваннями балістичної ракети

В Пхеньяні заявляють про запуск штучного супутника Землі.

Рада Безпеки ООН у неділю, 7 лютого, рішуче засудив запуск КНДР балістичної ракети і готується розширити санкції проти північнокорейського режиму, повідомляє BBC.

Заяву підтримали всі 15 членів Радбезу, в тому числі, Росія та Китай.

"Члени Ради безпеки рішуче засудили запуск ракети", - повідомив журналістам постійний представник Венесуели при ООН Рафаель Рамірес Каррено після завершення засідання, яке проходило в закритому режимі.

"Ми забезпечимо, щоб рішення РБ ООН мали для КНДР серйозні наслідки. Останні події вимагають, щоб наша відповідь була жорсткішою", − заявила журналістам представник США Саманта Пауер.

Санкції проти КНДР повинні бути розширені, зазначив представник Японії Мотохіде Йошикава.

"Існуючі санкції не завадили Північної Кореї вести розробки ядерної зброї", − підкреслив дипломат.

Екстрене засідання Радбезу ООН, яке почалося в Нью-Йорку об 11:00 за місцевим часом, було ініційовано Південною Кореєю.

"Північна Корея проігнорувала попередження міжнародного співтовариства і зробила неприпустиму провокацію, запустивши ракету дальнього радіусу дії після проведення четвертих ядерних випробувань. Враховуючи те, що ядерна загроза з боку КНДР є загрозою міжнародному співтовариству і миру, Рада Безпеки має оперативно запровадити жорсткі санкції", − заявила президент Республіки Корея Пак Кин Хе.

Читайте також: Японія висунула есмінці для перехоплення ракет КНДР

В ніч на 7 лютого КНДР здійснила черговий запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії, заявивши про запуск штучного супутника Землі.

У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.

Також дипломати США, Японії і Південної Кореї виступили за скликання екстреного засідання РБ ООН, яке, як очікується збереться вже 7 лютого.

Тим часом, США мають намір розширити санкції проти КНДР. Цей крок підтримали 418 конгресменів, проти виступили лише двоє. Нові санкції спрямовані на обмеження доступу КНДР до твердої валюти, яка необхідна йому для фінансування армії і подальших ядерних випробувань.