UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН не може перевірити інформацію щодо застосування хімічної зброї бойовиками ІДІЛ в Іраку

У ООН немає можливості незалежно визначити, що саме сталося, зазначив представник генсека всесвітньої організації.

Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік заявив, що в секретаріаті всесвітньої організації стежать за ситуацією з можливим застосуванням бойовиками ІДІЛ хімічної зброї проти курдських повстанців в Іраку.

Проте він підкреслив, що на даний момент у ООН "немає можливості незалежно визначити, що саме сталося".

"Це - район, в якому немає присутності ООН, але, звичайно, ми продовжуємо спостерігати за ситуацією. Ми засуджуємо і виступаємо проти будь-якого застосування хімічної зброї проти цивільних або інших осіб", - повідомив Дюжаррик.

Читайте також: ІДІЛ закликала британських джихадистів здійснювати теракти у Великобританії, а не воювати в Сирії

14 серпня видання the Wall Street Journal повідомило, що США звинуватили бойовиків ІДІЛ у використанні гірчичного газу проти курдських бойовиків в Іраку на початку цього тижня, що свідчить про наявність у ісламістів забороненої хімічної зброї.

18 липня бійці курдського ополчення (YPG) і група моніторингу сирійського конфлікту заявили, що терористи ІДІЛ в кінці червня використовували отруйний газ при атаці на північно-східну територію Сирії, яка контролюється курдами.

На початку червня міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що терористична організація ИГИЛ набирає висококваліфікованих фахівців для виробництва хімічної зброї, і вже застосовує хлор в Іраку.

У грудні 2013 року ОЗХО заявила, що в Сирії знищені всі неснаряженные боєприпаси для хімічної зброї. Вона також підтвердила, що на об'єктах з виробництва хімічної зброї неподалік від Хомса були знищені будови.

У тому ж місяці група інспекторів ООН, які розслідували повідомлення про використання хімічної зброї на сирійській території, заявила про п'яти випадках застосування хімічних отруйних речовин в Сирії. "Місія ООН зробила висновок про те, що хімічна зброя використовувалася сторонами конфлікту в Сирії", - йдеться в поширеній доповіді комісії.

У серпні 2013 року США отримали непрямі підтвердження винуватості сирійської армії хімічній атаці на район Гута, жертвами якої стали понад 1,6 тисячі осіб. Американська розвідка перехопила телефонна розмова 21 серпня між міністром оборони Сирії Фахадом Джассимом аль-Фрейджем і главою хімічних військ, в якому йшлося про атаку на Гуту.

У квітні 2015 року Human Rights Watch звинуватила Асада у продовженні використання хімічної зброї. Згідно з даними правозахисників, урядові війська в Сирії організували шість хімічних атака на опозиційні сили. Вірні Асаду військові з допомогою вертольотів скинули сферичні бомби з отрутою на супротивників.