UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН, Італія та Німеччина вимагають надати допомогу біженцям

Глава італійського уряду закликає ЄС до боротьби з незаконним перевезенням мігрантів через Середземне море. Радбез ООН вимагає притягнути контрабандистів до відповідальності.

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці закликав країни Євросоюзу вжити спільні заходи по боротьбі з нелегальною доставкою біженців і причинами її виникнення.

Виступаючи перед палатою депутатів парламенту в середу, 22 квітня, прем'єр зажадав від ЄС за підтримки ООН взяти на себе "більш помітну роль" у відносинах з країнами, звідки родом мігранти.

Напередодні саміту ЄС з проблеми мігрантів, який намічений на 24 квітня, Ренці висловив надію на те, що Євросоюз "змінить курс" у цьому питанні. Як зазначає dpa, Італія є однією з країн ЄС, куди прибуває найбільша кількість човнів з біженцями.

Рада безпеки ООН вимагає притягнути до відповідальності контрабандистів, які незаконно переправляють до Європи через Середземне море. Члени Радбезу стурбовані тим, що організована злочинність на міждержавному рівні і така незаконна діяльність, як контрабанда мігрантів, дестабілізують ситуацію в регіоні.

Радбез закликає посилити міжнародне співробітництво з метою запобігання нових корабельних аварій і боротьби з контрабандистами-перевізниками, передає інформагентство epd. Всі нелегальні шляхи міграції повинні бути перекриті, вважають 15 країн-членів Ради.

У свою чергу міністр з питань економічного співробітництва та розвитку ФРН Герд Мюллер закликав відродити проводилася Італією операцію Mare Nostrum, яка була спрямована на порятунок біженців в Середземному морі. В ефірі німецької суспільно-правовий телекомпанії ARD Мюллер назвав помилкою заміну Mare Nostrum в жовтні 2014 року на прикордонну операцію Triton. За словами міністра, Німеччина готова виділити кошти на відповідні заходи.

Мюллер зазначив необхідність підтримки країн, звідки люди тікають до Європи. Єврокомісія має представити призначену для цього програму, що передбачає інвестиції на суму в 10 мільярдів євро, заявив міністр. Зокрема, він вказав на ситуацію в Лівії, де, на думку Мюллера, після загибелі диктатора Муамара Кадаффі не були зроблені "подальші заходи по стабілізації ситуації в країні.

Читайте також: На виборах ще до полудня проголосували 90% ув'язнених

Видання The Wall Street Journal напередодні писало, що за загибеллю мігрантів у Середземному морі стоїть мультимільйоний бізнес з торгівлі людьми.

У вівторок, 21 квітня, стало відомо, що у результаті аварії судна в Середземному морі потонуло 850 осіб - прокуратура Італії. У понеділок, 20 квітня, ще одне судно пішло на дно в Середземному морі. Не менше 20 людей вважаються загиблими.