UA / RU
Підтримати ZN.ua

Олігарх Дерипаска міг відмивати гроші для Путіна – FT

Російський олігарх також скасував лістинг компанії, щоб приховати відмивання грошей Путіним, кажуть у Мінфіні США.

Міністерство фінансів США припускає, що російський олігарх Олег Дерипаска приховував відмивання та переказ коштів в особистих інтересах президента Росії Володимира Путіна, пише газета Financial Times.

У листі, направленому адвокатам Дерипаски, Управління з контролю за іноземними активами, яке контролює політику санкцій США, пише, що Дерипаска у 2016 році був ідентифікований як одна з осіб, що володіють активами та відмивають кошти на імені Путіна.

За даними Управління, російський олігарх також скасував лістинг компанії, щоб приховати відмивання грошей Путіним.

Санкції, які наклали на Дерипаску та 23 інших російських олігархів і урядовців у квітні 2018 року, стали найбільш жорсткими заходами, запровадженими Вашингтоном у відповідь на незаконну анексію Криму Росією у 2014 році та ймовірне втручання у вибори в США 2016 року.

Дерипаска подав до суду Управління у Вашингтоні, змушуючи уточнити причини свого рішення. Управління, однак, заявив у листі, що список включає тільки "не засекречені" обґрунтування.

У Путіна спростували цю інформацію.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

Через сакнцій російський олігарх Дерипаска покинув ради правління En +, відмовився від контролю над концерном "РусАл", скоротив свою частку в холдингу En + з 70% до менш ніж 50%, а також вийшов з ради правління.

У січні 2019 року Міністерство фінансів США виключило з санкційних списків En + і "РусАл", але залишило в силі санкції проти Дерипаски.