UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оглядач: «Влада Грузії намагається всидіти на двох стільцях – між ЄС та РФ. І Москву це більш ніж влаштовує»

Є не одна причина, чому це підходить Росії.

Грузинська влада намагається всидіти на двох стільцях – і привести країну до Євросоюзу, і догодити Росії, що зокрема проявляється у ситуації із законом «про іноагентів». Така позиція офіційного Тбілісі більш ніж влаштовує РФ. Чому так, розповів Володимир Кравченко у статті «Куди веде «Грузинська мрія»: до Європи чи Росії?».

Зокрема, намагаючись протягнути законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» правляча партія «Грузинська мрія» має намір з одного боку обмежити ресурси опозиції та зменшити її шанси на перемогу в майбутніх виборах, а з іншого – догодити Москві. У контексті відносин з останньою, у Тбілісі бояться повторення російсько-грузинської війни, та й економіка країни через зв’язки з РФ тільки покращується.

Читайте також: Грузинська влада попри наслідки протягує закон «про іноагентів». Навіщо вона це робить?

І Росії такий варіант розвитку подій цілком підходить. Адже, по-перше, пише автор, під час реалізації «прагматичної політики» економічна залежність Грузії від РФ тільки збільшується. По-друге, посилюються авторитарні, антидемократичні та проросійські тенденції в політиці грузинської влади. По-третє, грузинська влада продовжує погіршувати відносини не лише з Києвом, а й із Заходом. По-четверте, за таких умов РФ зміцнює свої позиції в Південнокавказькому регіоні.

«Та одночасно всидіти й у західному кріслі, й на російській табуретці стає дедалі важче. Хоч скільки б політики з керівної коаліції говорили про те, що уряд і парламент обстоюють інтереси Грузії, тамтешня влада виявляється дедалі більш проросійською. І грузинський закон про іноагентів це підтверджує», – зазначає Кравченко.

Читайте також: МЗС звернулося до українців у Грузії стосовно масових акцій протесту

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето на цей законопроєкт, якщо він буде прийнятий у третьому читанні. Утім 1 травня парламент Грузії у другому читанні затвердив так званий «закон про іноагентів». Після цього у столиці знову вийшли на велелюдну акцію протесту.

У ніч із 30 квітня на 1 травня спецпризначенці розігнали мітинг проти закону про «іноагентів». Проти демонстрантів поліція використала гумові кулі, перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети, до затриманих застосовувалося насильство. Постраждали десятки людей.

Зурабішвілі звернулася до очільника Міністерства внутрішніх справ Вахтангу Гомелаурі з вимогою припинити придушення мирної демонстрації.

На тлі дій влади в Грузії у Європарламенті вже закликали позбавити Грузію статусу кандидата на членство у ЄС.