UA / RU
Підтримати ZN.ua

Один з центрів МНС Сербії може служити базою для спецслужб Росії – WP

Експерти переконані, що база поблизу міста Ніс – це відповідь Москви на розширення НАТО на Балканах.

У великій командній кімнаті встановлені великі екрани спостереження серед складеного різного рятувального обладнання. Сіра недобудована будівля служить в якості місця для тренувань. Росія наполягає, що це лише Центр ліквідації наслідків стихійних лих у 3. Однак, існують підозри, що насправді це шпигунський центр Кремля на Балканах.

Про це сьогодні пише Washington Post. Деякі західні неурядові організації і військові аналітики кажуть, що Росія створила завуальовану військову базу, мета якої дізнаватися наміри США щодо Балкан. В той час, як Сербія все ще має тісні зв'язки з РФ, недовіра її сусідів до намірів і присутності Москви зростає, особливо в пострадянських Болгарії, Румунії і Угорщини, які десятиліттями страждали від комуністичної залізної завіси після Другої світової війни.

В разі необхідності проведення військових операцій, ця база стане першою в арсеналі Кремля посеред Європи і за межами країн, які колись були республіками СРСР. Західні аналітики кажуть, що нею керують російський і сербський уряди. Вона розташована неподалік аеропорту неподалік від міста Ніс на півдні Сербії. На думку експертів, це відповідь Москви на розширення НАТО в регіоні, адже більшість країн тут або вже члени західного альянсу, або хочуть ними стати.

Видання пише, що сербське Міністерство з надзвичайних ситуацій підозрюють у виконанні завдань російських спецслужб. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу ще в 2012 році на церемонії відкриття бази запевняв, що його країна не збирається розміщувати свої сили в Сербії і розмови про таку можливість - "чиста фабрикація". У свою чергу, чиновники НАТО відмовляються давати коментарі щодо природи сербської бази, відповідаючи лише, що не переживають через її роль, якою б вона не була.

Нагадаємо, що Путін пообіцяв Сербії підтримку у "поверненні" Косово. Також президенти Путін і Ніколіч також обговорили нещодавню угоду Сербії з НАТО, яке дозволяє присутність в країні військових фахівців альянсу. Сербський лідер запевнив російського в тому, що це пов'язано з необхідністю утилізації старих боєприпасів, і російській стороні побоюватися нічого.