Департамент казначейства США у вівторок, 15 травня, запровадив санкції проти глави Центрального банку Ірану Валіолли Сеіфа та помічника глави міжнародного департаменту іранського Центробанку Алі Тарзалі. Про це повідомляє прес-служба американського відомства.
За даними Мінфіну США, Сеіф сприяв передачі мільйонів доларів за дорученням Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) для підтримки ліванського шиїтського руху "Хезболла". Як зазначає міністр фінансів Стівен Мнучин, Сполучені Штати не допустять з боку Ірану "безсоромних порушень" у міжнародній фінансовій системі.
Також до санкційного списку за підтримку КВІР були включені громадянин Іраку та ісламський банк "Аль-Білад".
Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Договір між Іраном, США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федяніна "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".