UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обмеження права вето в Радбезі ООН підтримують вже більше 100 держав – Єлісєєв

Більшість країн-учасниць ООН побоюються зловживань з боку постійних членів РБ.

За станом на сьогоднішній день більше ста країн-учасниць Організації Об'єднаних Націй підтримують ініціативу обмеження права вето в Раді безпеки ООН. Про це заявив заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв під час брифінгу, присвяченого результатами роботи української делегації на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

"Буквально днями відбудеться зустріч у форматі Генасамблеї ООН, на якій заплановано обговорення цієї ініціативи і не виключається прийняття резолюції по цьому питанню", − сказав заступник глави АП. Також він висловив надію на те, що підтримка ініціативи країнами-учасницями ООН ускладнить можливість зловживання правом вето постійними членами Ради безпеки.

Ініціатива обмеження права вето для членів Ради безпеки була висунута Францією ще в 2013 році, проте розмови про це активізувалися після одноосібного накладання Росією вето на ідею створення міжнародного трибуналу, щоб притягнути винних у катастрофі "Боїнга" в Донецькій області, в результаті чого загинуло 298 осіб. Підтримку даної ініціативи, крім Франції, висловив інший постійний член РБ ООН - Великобританія.

Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність позбавити Росію право вето у Раді безпеки ООН 5 вересня в інтерв'ю "Голосу Америки".

30 вересня за необхідність позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН висловилися 67 держав, включаючи Швецію і Норвегію.