Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав внести зміни до конституції, щоб визначити Південну Корею як «ворожу державу №1», поклавши край прагненню режиму до об'єднання Корейського півострова.
У своїй промові у Верховному народному зібранні – парламенті КНДР – Кім заявив, що більше не вірить у можливість об'єднання, і звинуватив Південь у спробах приховано сприяти зміні режиму і просуванню об'єднання. Це ще одна ознака швидкого погіршення відносин між двома Кореями, які закінчили війну 1950-53 років перемир'ям, а не мирним договором, пише The Guardian.
Державне інформаційне агентство KCNA повідомило у вівторок, що Північна Корея закриє три агентства, які контролюють об'єднання і міжкорейський туризм: Комітет з мирного возз'єднання, Національне бюро економічного співробітництва та Управління міжнародного туризму на горі Кумган.
«Дві найбільш ворожі держави, які знаходяться у стані війни, зараз перебувають у гострій конфронтації на Корейському півострові. Возз'єднання Кореї ніколи не може бути досягнуто з Республікою Корея», – йдеться у рішенні, прийнятому асамблеєю.
Коментарі Кіма викликали негайне засудження з боку президента Південної Кореї Юн Сок Йола, який звинуватив Пхеньян в «антинаціональності», коли той назвав Південь ворожою країною.
Юн також засудив нещодавній ракетний запуск Північної Кореї і навчання з бойовою стрільбою поблизу напруженого морського кордону між країнами, попередивши, що провокації викличуть відплату в «помноженому масштабі».
Промова Кіма знаменує собою відхід від десятиліть офіційної політики, яка розглядала примирення і об'єднання як кінцеву мету, незважаючи на часте зростання напруженості на півострові.
Деякі аналітики вважають, що, класифікуючи Південь як свого найбільшого супротивника, Північ може намагатися виправдати застосування ядерної зброї у будь-якій майбутній війні.
Раніше Кім заявив, що «КНДР без вагань знищить Південну Корею» і завдасть «немислимої» поразки її найбільшому союзнику, США, чий військовий контингент в країні налічує майже 30 000 військовослужбовців.
Нагадаємо, Кім також наказав своїм військовим, виробникам боєприпасів та сектору ядерної зброї прискорити підготовку до війни, щоб протистояти тому, що він назвав безпрецедентними конфронтаційними кроками з боку США.
Протягом 2023 року Північна Корея, зокрема закріпила ядерну політику у своїй конституції, запустила супутник-шпигун і провела випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети.