UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама заявив, що розвідка США знала про плани РФ надати військову допомогу Асаду

Наземна операція проти ІД буде коштувати трильйон доларів і тисячі життів американських солдатів, вважає президент США.

У неділю, 11 жовтня, президент США Барак Обама заявив, що військово-повітряна операція Росії в Сирії не стала великою несподіванкою для Сполучених Штатів, так як вони уважно стежили за перекиданням озброєнь в допомогу сирійському президенту Башару Асаду.

"У нас хороша розвідка. Ми знали, що Росія планує надати військову допомогу Сирії, оскільки вона боялася, що режим Асада впаде", - сказав Обама в інтерв'ю програмі "60 хвилин" на каналі CBS.

Він вважає, що підтримка режиму Асада з боку Росії ускладнить боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".

"Поки Асад перебуває при владі, буде важко переключити сили помірної сирійської опозиції на боротьбу з ІД", - зазначив американський президент.

Обама висловив упевненість, що рано чи пізно ісламісти в Іраку і Сирії будуть знищені, але для цього там "повинні скластися відповідні умови, і сунітське населення цих країн має підключитися до боротьби з ІД". У той же час він підкреслив, що проблему Сирії військовими засобами не вирішити, це можна зробити тільки політичним шляхом "з участю всіх ключових гравців". За його словами, Сполучені Штати готові працювати заради цього з іншими країнами і "розраховують, що Росія і Іран нададуть вплив на Асада".

Обама знову виступив проти початку Сполученими Штатами наземної операції проти ІД в Іраку і Сирії, але відмітив, що в самих США є люди, які пропонують направити туди "незліченну кількість американських військовослужбовців".

"Але це виллється в тисячі нових смертей американських солдатів і витрату ще одного трильйона доларів. І тоді ми будемо вже не поліцейським, а губернатором в цьому регіоні. Але це погана стратегія", - повідомив президент США.

Після початку повітряної військової операції Росії в Сирії 30 вересня низка ЗМІ відреагували на дії Вашингтона негативно. Так, видання Financial Times писало, що США реагують на авіаудари РФ в Сирії незграбно. Перше, що вони зробили – це заявили, що міжнародна кампанія проти "Ісламської держави", яку очолює американська адміністрація, буде тривати без змін.

Однак інші, як, наприклад, Washington Post писали, що бездіяльність США в Сирії є розсудливою, оскільки Обама ставить "національні інтереси вище національного его".

9 жовтня в Пентагоні повідомили, що Обама прийняв рішення про розширення допомоги сирійській опозиції. За обсягами та ефективності допомога буде на рівні з допомогою курдам, які також є союзниками США в боротьбі з "ІД".

Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.

Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".

Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".