UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама заявив про початок нових відносин з Китаєм

США змінюють свою політику щодо Китаю, пропонуючи тісніше співробітництво.

Президент США Барак Обама під час свого візиту в Китай заявив про початок нового витка тісніших відносин із КНР.

Зокрема, Обама розповів про плани зміни візової політики США, які значно розширять можливості китайського бізнесу в Сполучених Штатах.

Нове візова угода збільшує термін перебування в США бізнесменів з Китаю - до 10 років, також візи терміном на 5 років зможуть отримувати китайські студенти. Угода спростить отримання віз і туристам з Китаю - тепер буде скорочена сама процедура і кількість документів, що подаються у посольство, пише USA Today.

За словами Обами, візове питання - це тільки початок поглибленого співробітництва двох великих держав.

Головною метою США є рішення багатьох проблем, які зараз існують між країнами. "Зміна візової політики - це тільки одне з рішень у нинішній ситуації. Тісна співпраця між США і Китаєм зможе вирішити не лише економічні питання, але і згладити багато політичні розбіжності", - заявив Обама у Пекіні на зустрічі АТЕК.

Президент США в середу повинен зустрітися з головою КНР Сю Цзіньпіном і обговорити ряд інших важливих питань у неформальній обстановці. Головні питання неформальної зустрічі - це права людини в Китаї, демократичні протести в Гонконзі і територіальні суперечки між Китаєм і Японією. Обговорять глави держав і екологічні проблеми.

Заяви Обами про бажання більш тісних відносин з Китаєм сталося після аналогічних кроків президента РФ Володимира Путіна, який також зробив ставку на поглиблення російсько-китайських відносин, зокрема в енергетичному секторі. На тлі значного погіршення відносин Росії із західним світом, для Володимира Путіна важливо заручитися підтримкою китайських лідерів.

Президент США перебуває з робочим тижневим візитом в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, в рамках якого він також побуває в Австралії і Бірмі.

У форумі АТЕС візьме участь і президент Росії Володимир Путін. Офіційних зустрічей між ним і президентом США не заплановано, але ні одна з сторін не заперечувала можливість неформального спілкування на "полях" саміту.

За кілька днів до візиту в Китай підконтрольна владі впливова китайська англомовна газета Global Times назвала президента США неефективним лідером, який, перебуваючи при владі, домігся "слабких" результатів. Газета звинуватила Обаму в неефективності, "банальності" і любові до "пустої риторики".

Попередній візит Обами до Китаю відбувся майже рівно п'ять років тому. У 2009 році Обама провів у КНР чотири дні з 15 по 18 листопада. Тоді президент США назвав свій візит "чудовим".