Президент США Барак Обама висловив співчуття сім'ям двох поліцейських, застрелених у Нью-Йорку під час патрулювання.
У заяві Обами поряд зі словами засудження вбивства говориться, що "офіцери поліції заслуговують поваги і вдячності".
Напередодні ввечері озброєний чоловік вистрілив у поліцейських. Після цього вбивця забіг на найближчу станцію метро і застрелився.
Патрульні були вбиті "без попередження, без провокацій - просто так".
28-річний Ісмаїл Брінслі перед нападом опублікував в соцмережі кілька повідомлень з погрозами на адресу поліцейських і пообіцяв помститися їм за загибель афроамериканців. Під останнім повідомленням Брінслі поставили "лайки" близько 200 користувачів.
Жертвами вбивства в Нью-Йорку стали 32-річний уродженець Південно-східної Азії Веньцзянь Лю і 40-річний латиноамериканець Рафаель Рамос.
Коментуючи те, що трапилося, мер Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив, що кожен, хто помічає повідомлення з подібною загрозою, зобов'язаний повідомляти про нього владі.
NYPD identifies officers who were shot and killed in Brooklyn as Wenjian Liu and Rafael Ramos. pic.twitter.com/r4dzZCN2ZM
- World News Tonight (@WNTonight) 21 грудня 2014
2 NYPD officers shot dead "execution style" in "revenge killing for the deaths of Michael Brown and Eric Garner //t.co/7ziXtE8dLk
- Huffington Post (@HuffingtonPost) 21 грудня 2014
UPDATE: NYPD Commissioner Bratton says two cops were "assassinated" //t.co/TfMa7YAEUb
- ABC News (@ABC) 21 грудня 2014
З кінця листопада в США йдуть масові протести. 24 листопада суд присяжних звільнив від відповідальності поліцейського Даррена Вілсона, який 9 серпня застрелив у Фергюсоні (штат Міссурі) афроамериканського підлітка Майкла Брауна. У відповідь на це рішення суду в місті почалися демонстрації, що супроводжувалися сутичками з поліцією, підпалами, а в деяких випадках - мародерством. За два дні в Фергюсоні заарештували понад 100 учасників заворушень.