UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама запропонував підвищити податки для багатих американців і банків

Пропозиції Обами ніколи не схвалить нинішній республіканський Конгрес. Однак ініціативи стануть предметом обговорення на президентських виборах 2016 року.

Президент США Барак Обама запропонував підвищити податкові ставки для багатих американців і найбільших фінансових компаній. На його думку, це сприятиме посиленню середнього класу в США.

Президент оголосить про ці пропозиції у вівторок, 20 січня, на Капітолійському пагорбі, під час свого щорічного звернення до американського народу.

Обама каже, що хоче бути впевненим у тому, що багаті чесно сплачують свою частку податків, для чого повинна бути закрита "податкова діра" у вигляді трастових фондів, через які мільярди доларів щорічно відводяться від оподаткування.

Він також пропонує підвищити ставки оподаткування для тих, хто заробляє понад 500 тисяч доларів в рік, з нинішніх 23,8% до 28%, підкреслюючи, що такими були ставки десятиліття тому, при консервативному республіканському президенті Рональді Рейгані.

Президент США також хоче, щоб найбільші фінансові фірми платили чесно свою долю податків, для чого він пропонує ввести спеціальні штрафи для тих, хто отримує великі прибутки від високих відсотків на кредити населенню.

Обама прагне до того, щоб гроші багатих громадян і фінансових фірм були вкладені в серію заходів, спрямованих допомогти американському середньому класу. У числі таких заходів - триразове збільшення податкового кредиту для догляду за дитиною, в результаті чого 5,1 мільйонів сімей в США зможуть забезпечити необхідним доглядом 6,7 мільйонів дітей, а від додаткового кредиту в 500 доларів для сімей, де працюють обидва батьки, виграють 24 мільйони сімей.

Президент також хоче забезпечити студентам дворічне безкоштовне навчання у державних коледжах.

Читайте також: Бюджет-2015 і новий Податковий кодекс створюють ризик для реформ - екс-міністр фінансів Словаччини

Пропозиції, зазначені в прес-релізі Білого дому, швидше за все, не будуть схвалені контрольованим республіканцями Конгресом. Однак вони задають тон і підкреслюють відмінності в позиціях між республіканською та демократичною партіями перед початком політичних кампаній для президентських виборів у 2016 році.