UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама запропонував Ештона Картера на пост глави Пентагону

60-річний фізик, який ніколи не служив в армії, очолюватиме оборонне відомство США.

Президент США Барак Обама запропонував ветерана департаменту оборони Ештона Картера на пост голови Пентагону. Ештон Картер стане четвертим головою Пентагону при адміністрації Обами.

Після затвердження сенатом, Картер ймовірно прийме оборонне відомство з більш скромним бюджетом, що може ускладнити боротьбу з такими глобальними загрозами як бойовики ІДІЛ на Близькому Сході і Росією, яка перевіряє на міцність НАТО, пише The Wall Street Journal.

Обама назвав Картера реформатором, який ніколи не боявся скасувати старі й неефективні програми озброєння.

"В перший же день він готовий взятися за ключові питання", - зазначив Обама.

Процес його затвердження скоріш за все пройде гладко, пише американська преса. На думку сенаторів, його досвід роботи в Пентагоні до грудня минулого року повинен забезпечити плавність зміни влади в оборонному відомстві.

При цьому його призначення все ж може викликати певну критику з боку республіканців, які виступають за більш активну оборонну політику США.

Читайте також: ЄС і США домовилися координувати санкції проти Росії

Ештон Картер - 60-річний фізик, ніколи не служив в армії, але має переконливий досвід роботи в Пентагоні. Він навчався в Єльському університеті, де отримав ступінь бакалавра з фізики та з історії середніх віків. Докторську дисертацію з теоретичної фізики він захистив в Оксфордському університеті.

Президент Клінтон призначив його в оборонне відомство ще в 1993 році. Картер займався наглядом за політикою щодо ядерної зброї та військовими відносинами з колишніми радянськими республіками протягом 3 років. З 2011 по 2013 рік Картер був заступником міністра оборони, відповідаючи за закупівлі зброї.

Читайте також: Сенатор Маккейн обіцяє Європі поставки американського газу до 2020 року

Передбачається, що Картер займеться насамперед боротьбою з Ісламською державою. Обаму республіканці критикують за надто м'яку позицію в цьому питанні. Під кінець свого президентського терміну Обамі необхідно продемонструвати ефективність на близькосхідному напрямку.

Колишній глава Пентагону Чак Хейгел пішов у відставку 24 листопада. Він піддавав критиці політику Обами щодо Сирії. Хейґел вважав, що політика Обами виявилася під загрозою зриву через його нездатність роз'яснити свої наміри щодо президента Сирії Башара аль-Асада.