UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама запевнив Олланда, що США більше не шпигують за Францією

Лідер США переконує, що Штати залишили ці практики в минулому.

Президенти США і Франції в середу обговорили скандал, пов'язаний з прослуховуванням з боку Штатів французьких президентів, включаючи Олланда, та інших високопоставлених чиновників.

Як повідомляє прес-служба президента Франції, в ході розмови Обама запевнив Олланда, що американська розвідка в даний час не прослуховує переговори лідерів країн-союзників.

"Розмова стала можливістю для обговорення принципів розвіддіяльності, які повинні лежати в основі відносин між союзниками. Президент Обама ясно підтвердив, що брав на себе зобов'язання покінчити з практиками, які могли мати місце в минулому і які є неприпустимими, коли мова заходить про союзників", - повідомили в Єлисейському палаці після розмови двох лідерів.

Також у повідомленні Франція нагадує, що в недавньому минулому вже отримувала запевнення США про те, що Вашингтон не буде шпигувати за лідерами країн-союзниць. Зокрема, таку обіцянку Обама зробив у 2013 році, після публікації Едвардом Сноуденом документів про діяльність АНБ США, а також - в лютому 2014 року під час візиту Олланда в США.

В ніч на середу стало відомо, що організація Wikileaks, яка займається оприлюдненням секретних дипломатичних документів після їх отримання зі свої джерел, опублікувала дані про прослуховування президентів Франції. У Wikileaks стверджують, що документації значилася в Агентстві національної безпеки США під грифом "цілком таємно".

Згідно з опублікованими документами, АНБ стежило за президентами Франції Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом (за період 2006-2012 рр..), а також за французьким кабміном і послом Франції в США.

Пізніше стало відомо, що Олланд скликав Раду безпеки Франції для оцінки отриманої інформації.

Скандал з прослуховуванням з боку США торкнувся іншої ключової країни ЄС - Німеччини. Зокрема, світ облетіла інформація про те, що США стежили за телефонними розмовами канцлера Ангели Меркель.