UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама замість "Акта про підтримку України" підписав бюджетний законопроект - ЗМІ

Підписаний американським президентом бюджетний закон містить пункт про надання Україні значних позикових гарантій.

Президент Барак Обама ще не підписав у вівторок законопроект "Акт у підтримку свободи України", про що раніше повідомила глава прес-служби Держдепартаменту Джен Псакі.

До розшифровки прес-конференції Псакі на сайті Держдепартаменту додали примітку про те, що Обама поки не ставив підпис під документом про підтримку України.

Відповідаючи на питання, чи підписав Обама вже "законопроект про санкції", Псакі відповіла, що президент підписав його ще у вівторок. За словами прес-секретаря, підписаний закон надає президенту "можливість або гнучкість" щодо того, чи поставляти в Україну озброєння. "Це не означає, що політика змінилася, і вона не змінилася", - підкреслила вона.

Як передбачається, Псакі мала на увазі інший закон, який Обама дійсно підписав у вівторок і який теж передбачає і певну військову підтримку Україні та санкції щодо Росії. Але це був інший закон - бюджетний.

У цьому документі є, зокрема, пункт про надання Україні значних позикових гарантій. Крім того, 175 мільйонів доларів повинні піти на програму Ініціативи запевнення Європи, що дозволить США надати допомогу Україні і трьом країнам Балтії на розвиток їхніх збройних сил.

Також документ передбачає введення перешкод на допомогу США будь-яких дій або політиці, які визнають анексію Росією українського Криму, або заборона на контракти з найбільшим російським експортером озброєнь "Рособоронекспортом".

Схожі, але інші пункти є і в "Акті на підтримку свободи в Україні - 2014", який, як заявляв у вівторок прес-секретар Білого дому Джош Ернест, президент теж вирішив підписати, але зробить це пізніше - можливо, до кінця тижня.

Цей закон передбачає, з одного боку, що президент США має право надавати допомогу Україні оборонними озброєннями, такими, як, наприклад, протитанкова або бронебійна зброю або противоартилерійскі радари, безпілотні розвідувальні апарати, системи захищеного зв'язку.

Передбачено також розширити невійськову допомогу Україні - на облаштування вимушених переселенців, на переорієнтацію експорту оборонних підприємств з Росії на інші ринки, - а також надати Україні термінову допомогу в галузі енергетики в нинішніх умовах нестачі палива і електроенергії, серед того й для зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв.

Читайте також: Вашингтон очікує, що МВФ і СБ збільшать допомогу Україні


Повідомлялося, що російські ЗМІ спростовують інформацію про підписання Обамою закону про допомогу Україні.