UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама вважає, що суніти Сирії стали бачити в Росії ворога

Президент США нагадав Росії про її значне мусульманське населення.

Президент США Барак Обама вважає, що нанесення Росією авіаударів по території Сирії призвело до того, що сунітське населення цієї країни стало сприймати її як ворога, і скоро так само РФ почнуть сприймати суніти і в інших державах.

"Це (дії в Сирії) не розумний стратегічний хід з російської сторони. Те, що зробила Росія, полягає не тільки в тому, що переважна більшість населення Сирії сприймають її як ворога, а в тому, що сунітське населення на Близькому Сході збирається сприймати це (дії Росії) як підтримку "бочкових" бомб, що падають на дітей. І це в той час, коли Росія має значний мусульманське населення", - підкреслив Обама.

Також він додав, що вважає дії РФ в Сирії ознакою слабкості, так як її курс на підтримку режиму Башара Асада за допомогою поставок зброї не привів до успіху і в підсумку Росії довелося безпосередньо втрутитися у військовий конфлікт.

Читайте також: У США заявили, що цілі недавніх бомбардувань РФ у Сирії не мали відношення до ІД

Раніше західні ЗМІ з посиланням на дані США повідомили, що літаки завдали авіаудари в районі міста Хомс, що знаходиться під контролем сирійської опозиції, а не "ІД". Тим самим, стверджують ЗМІ, Путін допомагає Асаду боротися з опозицією, а не виконує свою обіцянку боротися з ісламістами.

Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.